Mazowieckie premiery na sezon letni w turystyce. "Rozpoczynamy Mazo czas!"

W płockim Muzeum Mazowieckim Mazowiecka Organizacja Turystyczna ogłosiła dziś otwarcie letniego sezonu w turystyce. Konferencja obfitowała w premiery.

Publikacja: 05.05.2023 16:36

Mazowieckie premiery przedstawiałą prezes MROT Izabela Stelmańska

Mazowieckie premiery przedstawiałą prezes MROT Izabela Stelmańska

Foto: Foto: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Pierwszy raz oficjalnie MROT zaprezentował spot, który w tym roku będzie promował Mazowsze, "Mazowsze serce Polski". Premierę ma też nowy serwis www.mazowsze.travel i papierowa oraz cyfrowa wersja przewodnika „Industrialne Mazowsze”. Przedstawiała je prezes MROT Izabela Stelmańska.

Statystyki ruchu turystycznego w województwie mazowieckim stale rosną, w poprzednim roku wyniki zbliżyły się do najwyższych w ostatnich latach. Według badania przeprowadzonego na zlecenie MROT w zeszłym roku przez Mazowsze przewinęło się 2,76 miliona turystów z kraju, 637 tysięcy z zagranicy, bez wliczania tych z Ukrainy i 555 tysięcy turystów z Ukrainy. Oprócz tego region zwiedzało 514 tysięcy turystów regionalnych. - W tym roku liczymy na turystyczny rekord - zapewniała Stelmańska.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

- Dla wielu z nas Mazowsze turystyczne to wciąż trochę terra incognita – mówił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. – A mieszkamy w wyjątkowym regionie, w którym na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą, dziką przyrodę, niezwykłe zabytki i atrakcje wyjątkowe na skalę Europy. Naszą rolą, jako samorządu, jest nie tylko promowanie tego zasobu, ale także troska o jego utrzymanie i rozwój. To jeden z naszych priorytetów - zapewniał.

Dzisiejsza konferencja była pierwszą z cyklu „otwarcie sezonu turystycznego 2023 na Mazowszu”. Kolejne odbędą się w Warszawie, Siedlcach i w Radomiu.

- Już 13 maja zapraszamy na Płocką Noc Muzeów – zachęcała Iwona Krajewska, prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - 17 czerwca, z okazji Dnia Gotyku Ceglanego, zaplanowaliśmy wyjątkowy spacer z przewodnikami. Zapraszamy też na Muzyczne Czwartki na płockiej starówce, Jarmark Tumski, Dni Historii Płocka i ZOOnoc organizowaną w płockim ogrodzie zoologicznym. Pakujcie się do Płocka!

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Leonard Sobieraj, polecał Festiwal Performance, odbywający się w ramach projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim”. Towarzyszyć mu będą wystawy, warsztaty, pokazy, spotkania, dyskusje. - Serdecznie zapraszamy do Płocka wszystkich zainteresowanych sztukami perfomatywnymi i tych, którzy chcą poznać je bliżej - zachęcał.

Czytaj więcej

Mazowsze zaprasza na majówkę. „Zabraknie tylko nudy”
Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki