W Międzyzdrojach powstaje park wodny za 100 milionów złotych

Ruszyła budowa parku wodnego w Międzyzdrojach, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku.

Publikacja: 18.05.2023 17:07

W Międzyzdrojach powstaje park wodny za 100 milionów złotych

Foto: Materiały prasowe Grupy Deweloperskiej Prestige

Prace budowlane zaczęły się od ustabilizowania gruntu przez wbicie 600 pali – informuje inwestor, Grupa Deweloperska Prestige.

Aquapark będzie obiektem łączącym funkcje sportowe, rekreacyjne, rehabilitacyjne i spa. Będzie też miał infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor powierzył projekt architektom z pracowni 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln złotych.

- Obiekt stanowi odpowiedź na potrzeby inwestorów i klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort. Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej, jak i nowoczesne centrum usługowo-konferencyjne – zapewnia prezes spółki Prestige PM Piotr Puchała, cytowany w komunikacie firmy. - Co ważne, cały kompleks połączony zostanie łącznikami, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przechodzenie z miejsca pobytu do strefy atrakcji.

Zjeżdżalnie małe i duże

Budynek składać się będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych. Jego kubatura wyniesie blisko 40 tysięcy m³, a powierzchnia całkowita 17 425 m². Inwestycja zostanie podzielona na strefy: rekreacji wodnej (basen, wodny plac zabaw, jacuzzi, kompleks ponad 500 metrów zjeżdżalni wodnych), zewnętrzną (basen zewnętrzny, plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie), rehabilitacji i body shapingu (drenaż limfatyczny, kriopoliza, hydromasaż, tlenoterapia), odnowy biologicznej, siłowni i fitnessu, usługowo-restauracyjną, konferencyjną o powierzchni prawie 1500 m². Na dachu inwestor planuje bar z tarasem widokowym.

W aquaparku będą liczne zjeżdżalnie: pontonowe, twin racer (dla dwóch użytkowników, którzy mogą rywalizować w prędkości zjazdu) i turbo (o dużym kącie nachylenia), jumbo, będąca atrakcją typu space bowl z gigantyczną 12-metrową czaszą, tzw. cebulą.

W strefie dla dzieci (łącznie ponad 1000 m²), oprócz brodzika o powierzchni 150 m², będzie wodny plac zabaw o powierzchni 350 m², w którym znajdą się dodatkowe zjeżdżalnie i liczne atrakcje z morskimi kolorowymi akcentami, oraz brodzik zewnętrzny z główną atrakcją w postaci statku pirackiego. „Ofertę dla dzieci zamyka placyk zabaw na gumowej bezpiecznej nawierzchni, gdzie użytkownicy będą mogli korzystać z dysz i interaktywnych elementów tryskających wodą” - czytamy w opisie. 

Ekologicznie i nowocześnie

Aquapark ma się wyróżniać zielonymi tarasami, „na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne”, a także systemem odzyskiwania wody szarej i wody deszczowej oraz odzyskiwania ciepła odpadowego z ciepłej wody i pary.

- Pracując nad bryłą zastosowaliśmy tarasowe rozczłonkowanie bryły tak, aby była bliska ludzkiej skali, a jednocześnie tworzyła przytulne patia dla użytkowników aquaparku  – wskazuje właściciel biura architektonicznego AKO Architekci Roger Kostarczyk.

Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie
Popularne Trendy
Austria: Narciarze wrócili na stoki. Najliczniej Niemcy, a najszybciej ci z Chin
Popularne Trendy
Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę