Chorwacja dofinansuje rewitalizację plaż, kempingów, atrakcji turystycznych

1,45 miliona euro to budżet, jaki Ministerstwo Turystyki i Sportu Chorwacji przeznaczy na wsparcie dla publicznej infrastruktury turystycznej - rewitalizację plaż, kempingów, atrakcji turystycznych, ścieżek pieszych i rowerowych.

Publikacja: 25.03.2024 12:54

Chorwacja dofinansuje rewitalizację plaż, kempingów, atrakcji turystycznych

Foto: Aleksander Kramarz

Ministerstwo ogłosiło właśnie przetarg na te działania — maksymalna dotacja jaką może przeznaczyć na projekt to 69 tysięcy euro. Szczególnie mile będą widziane przedsięwzięcia, które wpisują się w realizację zrównoważonego rozwoju turystyki — ogłosiła minister turystyki i sportu.

Czytaj więcej

Prezes Polskiej Izby Turystyki: Bądźmy ambasadorami Polski. To się opłaci

Uprawnione do składania wniosków są samorządy terytorialne – działające samodzielnie lub w partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Rozwój publicznej infrastruktury turystycznej jest ważny dla osiągnięcia naszych celów strategicznych – mówi Nikolina Brnjac, minister turystyki i sportu. - W nadchodzącym okresie planujemy kontynuować i zwiększać inwestycje we wszystkich częściach Chorwacji. Wierzę, że efektem tych zaproszeń będzie seria projektów, które poprawią jakość oferty turystycznej zarówno nadmorskiej, jak i wewnątrz kraju.

Czytaj więcej

City break w Chorwacji

Dodatkowo ministerstwo ogłosiło przetarg publiczny na dofinansowanie projektów infrastruktury wspinaczkowej – w tym wypadku budżet wynosi 40 tysięcy euro. W ramach tego konkursu najmniejsza kwota dofinansowania na projekt, o którą wnioskodawca może wystąpić to 1,5 tys. euro, a najwyższa to 5,3 tysiąca euro.

Tu również można liczyć na całkowite pokrycie kosztów, o ile nie przekroczą one wspomnianej maksymalnej kwoty.

Polacy na wakacjach w Chorwacji

Chorwację odwiedziło w zeszłym roku 20,6 miliona turystów, w tym ponad milion z Polski, co plasowało ich na czwartym miejscu po Niemcach, Słoweńcach i Austriakach. Chorwacka Wspólnota Turystyczna przeznaczy w tym roku 52 miliony euro na promocję walorów turystycznych kraju.

Popularne Trendy
Przybywa turystów. Najbardziej korzystają kwatery prywatne, znikają agroturystyki
Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle