POT da pracę w swoich ośrodkach w Berlinie i Tokio. Wakują stanowiska dyrektorów

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na stanowiska dyrektorów zagranicznych ośrodków w Niemczech i Japonii.

Publikacja: 25.03.2024 16:26

POT da pracę w swoich ośrodkach w Berlinie i Tokio. Wakują stanowiska dyrektorów

Foto: AFP, Kazuhiro Nogi

Jak pisze Polska Organizacja Turystyczna w ogłoszeniu opublikowanym na stronie internetowej, głównym obowiązkiem dyrektorów będzie promowanie Polski w zakresie turystyki na rynku niemieckim i japońskim.

Od kandydatów ubiegających się o to stanowisko wymaga między innymi wyższego wykształcenia (tytułu magistra), niekaralności, co najmniej pięcioletniego stażu pracy w jednej z następujących dziedzin: turystyka, marketing, sprzedaż, public relations, administracja publiczna, dyplomacja, w tym co najmniej trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym, udokumentowanej biegłej znajomości niemieckiego (Berlin) lub japońskiego (Tokio), prawa jazdy.

Na stanowisku dyrektora ZOPOT przydadzą się również: znajomość zagadnień z zakresu komunikacji, marketingu i turystyki, znajomość polskiego rynku turystycznego w zakresie atrakcyjności turystycznej, umiejętność organizacji kampanii promocyjnych i zarządzania projektami, znajomość procedur ustawy Prawo zamówień publicznych, znajomość ustawy i statutu Polskiej Organizacji Turystycznej, umiejętność zarządzania personelem, pracy w zespole, nawiązywania kontaktów i radzenia sobie ze stresem.

Praca w marketingu turystycznym pełna wyzwań

Warunkiem udziału w konkursie jest również przedstawienie trzy-pięciostronicowej pracy na temat „Koncepcja komunikacji marketingowej (na wybranym rynku ZOPOT) w roku 2025, z uwzględnieniem wpływu obecnej sytuacji politycznej na rynek turystyczny”.

W zamian POT oferuje ciekawą pracę pełną wyzwań i umowę o pracę na czas określony, nie dłuższy jednak niż 33 miesiące.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy to drugi kwartał 2024 roku.

Wstępna kwalifikacja kandydatów odbędzie się na podstawie przesłanych dokumentów. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Oferty należy przesłać na adres rekrutacja@pot.gov.pl do 15 kwietnia 2024 roku z dopiskiem „Konkurs na stanowisko dyrektora ZOPOT w Berlinie/Tokio” w tytule e-maila.

Obecnie funkcję p.o. dyrektora ZOPOT-u w Tokio pełni Miyuki Ishikawa. Dyrektorem ZOPOT-u w Berlinie był natomiast do niedawna, drugą już kadencję, Konrad Guldon, ale przed końcem kontraktu ustąpił ze stanowiska. P.o. berlińskiego ośrodka jest teraz Kazimiera Zawadzka.

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki