Nowego boeinga Enter Air wynajął na zasadzie leasingu operacyjnego na 6 lat. Jak informuje firma w komunikacie, samolot ten wcześniej latał dla kanadyjskiego przewoźnika, wykonując loty głównie do wakacyjnych miejscowości na Florydzie, w Kalifornii i w Meksyku. Enter odebrał go w Tucson w Arizonie i przyleciał nim do Warszawy z jednym międzylądowaniem w Bangor w Kanadzie.

– Udało nam się pozyskać kolejny samolot w idealnym stanie technicznym – zapewnia dyrektor techniczny Enter Aira Mariusz Olechno. – Od ubiegłego roku użytkujemy już dwie maszyny w identycznej konfiguracji, tzw. sister ships, które pierwotnie były wykorzystywane przez tę samą linię lotniczą z Kanady. Niezawodność tych maszyn i bardzo dobre wyniki przeglądu technicznego, pozwalają nam oczekiwać, że będzie to jeden z filarów naszej floty.

Nowy samolot w najbliższych tygodniach będzie przygotowywany do operacji lotniczych. Między innymi zostanie wyposażony w „niezawodne, najnowszej generacji brytyjskie fotele, które dzięki ergonomii zapewnią komfort nawet na najdłuższych wakacyjnych rejsach np. na Wyspy Kanaryjskie”.

Przed letnim sezonem przewoźnik powiększy jeszcze swój stan posiadania o jeden bliźniaczy samolot, co da łącznie 18 boeingów. Dodatkowo firma wyleasinguje jeszcze od innych przewoźników dwa airbusy A320.

Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle pracowicie. Biura podróży zamówiły w Enterze dużo więcej samolotów lub bloków miejsc, niż rok wcześniej (czytaj: „Rainbow zwiększa współpracę z Enter Airem”, „Itaka zamówiła samoloty w Enter Airze”, „TUI rezerwuje w Enter Airze czartery do 2020 roku”, .