Dzisiaj komisja przesłuchiwała pięciu z dziesięciu kandydatów, którzy się zgłosili. Pięciu, bo pięć zgłoszeń nie spełniało wymogów formalnych.

„W toku naboru zespół wyłonił dwóch kandydatów, których zgodnie z procedurą, przedstawił Ministrowi Sportu i Turystki. Wymagania określone w ogłoszeniu o naborze w największym stopniu spełnił Pan Marek Olszewski i to on został przez Ministra Witolda Bańkę zarekomendowany do objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej” – czytamy w komunikacie.

Minister wystąpił już o opinię do Rady POT na temat kandydata.

Jak pisze MSiT, Olszewski to menedżer z 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarsko-turystycznej. Zarządzał licznymi podmiotami sektora turystyki uzdrowiskowo-wypoczynkowej. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora w kompleksie Sandra Spa w Pogorzelicy. Wcześniej był m.in. dyrektorem Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu i prezesem Uzdrowiska Kołobrzeg.

W przeszłości szefował też uzdrowisku w Świeradowie Zdroju i dyrektorował Przedsiębiorstwu Państwowemu Uzdrowisko Kamień Pomorski. Prowadził też własną działalność związaną z rynkiem usług turystycznych oraz współpracował m.in. z biurem podróży Sports-Tourist.

Marek Olszewski jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, kursy, „sesje strategiczne z zakresu zarządzania uzdrowiskami i hotelami”. Ma uprawnienia pilota wycieczek.