Od stycznia do lipca Bułgarię odwiedziło prawie 5 milionów zagranicznych gości, czyli o 7,2 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej – informuje dziennik „Novinite” na swojej stronie internetowej. Dane potwierdzają szacunki Ministerstwa Turystyki, które przewidywało w całym 2017 roku wzrost sięgający od 7 do 10 procent. Zdaniem resortu w sezonie letnim, liczonym od maja do października, do kraju przyjedzie 5,7 miliona ludzi, co przełoży się na wzrost rzędu 4,5-5 procent (porównując rok do roku).

Bułgarskie Ministerstwo Turystyki promuje ten kraj jako miejsce na wypoczynek z usługami na najwyższym poziomie.

W ramach kampanii promocyjnej resort wyśle do turystów zagranicznych ponad 400 tysięcy pocztówek z podziękowaniem za wybranie bułgarskich wakacji. Odbiorcy kartek zostaną wskazani losowo, ale z uwzględnieniem regionu zamieszkania. Chodzi o to, by pocztówki w mniej więcej równej liczbie dotarły do wszystkich zakątków poszczególnych państw.

Akcja będzie prowadzona od początku września do końca sezonu letniego. Na kartkach przedstawiających freski z Rylskiego Monastyru i Trackiego Grobowca w Kazanłyku znajdzie się tekst „Dziękuję za wybranie Bułgarii” i podpis minister turystyki Nikoliny Angelkovej. Całość ozdobi znaczek, który został wydany z okazji Międzynarodowego roku turystyki zrównoważonej.