– Jesteśmy w Skåne, a po polsku: w Skanii. Broszurka, którą dostaliśmy na promie, mówi, że będzie zielono, pięknie, pysznie i różnorodnie. Przekonuje nas ten opis, bo chcemy do natury, kochamy jeść i nie znosimy nudy, dlatego ahoj, przygodo! Skåne, dotarliśmy” – tak zaczyna swoją opowieść Cezary Szproch, który rozpocznie cykl barwnych opowieści o podróżach po Skanii w Strefie Kontynentów, podczas targów TT Warsaw.

Visit Sweden w Polsce zaprasza na relacje i filmy o podróżach śladami wikingów. Podczas TT Warsaw pokaże m.in. spiżarnię Szwecji – Skanię – znaną z oryginalnej eko-kuchni, słynnych kucharzy i szwedzkiej fika, czyli przerwy na kawę. Organizatorzy spotkania zapowiadają, że podczas imprezy będzie można usłyszeć o magii szwedzkiego lata w dzień letniego przesilenia Midsommar, wycieczkach śladem szwedzkich filmów i kryminałów oraz przekonać się, jak wygląda Skania z pokładu drezyny.

24 listopada, w piątek, o godzinie 10.30 Cezary Szproch opowie, co jest jeszcze dalej, czyli o swojej wyprawie kamperem przez Skanię. A 25 listopada, w sobotę, odbędą się kolejne trzy prelekcje o tym regionie. O godzinie 11.45 Anna Jackowska opowie o kobiecie na motocyklu w Skanii, o godzinie 14.00 Monika Dunajska opisze, jak smakuje Skania, a o 15,45 Robert ‚Robb’ Maciąg wyjaśni, co mają wspólnego komisarz Kurt Wallander, Saga Norén i Śmierć grająca w szachy.

Visit Swede zapowiada, że podczas targów TT Warsaw przeprowadzony zostanie również konkurs, w którym nagrodą będzie wycieczka lotnicza do Malmö.