Piazza Italia w warszawskim Pałacu Kultury

Prezentacje ośmiu regionów Włoch, degustacje włoskich przysmaków, konferencje – tak zapowiada się obecność kraju partnerskiego tegorocznych 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Na razie o Włoszech można już poczytać na polskojęzycznym portalu

Publikacja: 09.11.2018 00:03

Piazza Italia w warszawskim Pałacu Kultury

Foto: Filip Frydrykiewicz

Włochy są krajem partnerskim TT Warsaw, które odbędą się  22-24 listopada. Jakie zaplanowano atrakcje, dziennikarze usłyszeli 7 listopada na konferencji prasowej w siedzibie Ambasady Republiki Włoskiej. Spotkanie prowadziła znawczyni tego kraju, dziennikarka i autorka przewodnika po Italii Anna Kłossowska, a gości przywitał Aldo Amati, nowy ambasador Włoch w Polsce.

Czytaj: „Włochy krajem partnerskim TT Warsaw 2018”.

Agencja ENIT powraca

Ambasador wyraził radość, że znalazł się w Polsce w chwili powrotu do Warszawy przedstawicielstwa Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej (ENIT), która wznowiła tu działalność m.in. dzięki współpracy z Włoską Izbą Handlowo-Przemysłową w Polsce.

Szefowie Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej – prezes Piero Cannas i wiceprezes Emiliano Castagna – również nie kryli dumy. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy być częścią tego projektu – mówił Cannas. – Od dłuższego czasu trwały prace nad tym, aby ENIT ponownie wszedł do Polski. Udało się, dzięki współpracy z Ambasadą i Instytutem Kultury Włoskiej. Przepływ turystyki między naszymi krajami znacznie wzrósł, także dzięki zwiększonej ofercie LOT-u.

Wielkie stoisko ośmiu regionów

Na 26. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw zapraszała w imieniu gospodarzy prezes organizatora, spółki MT Targi Polska, Urszula Potęga, a w imieniu kraju partnerskiego przedstawiciel ENIT-u Stefano Zedde. – Włosi są bardzo zainteresowani polskim rynkiem. W Pałacu Kultury i Nauki przygotujemy ogromne, liczące 400 metrów kwadratowych,stoisko, chyba największe w historii obecności Włoch na TT Warsaw. Ofertę turystyczną przedstawi tam osiem regionów: Friuli-Wenecja Julijska, Emilia–Romania, Marche, Umbria, Lacjum, Abruzja, Sardynia i Apulia. 80 podwystawców zadba o atrakcyjne przedstawienie walorów turystycznych Italii, pomogą im mówiące po włosku polskie hostessy. Scenografia umieszczonego między kolumnami pałacu stoiska przedstawia się bardzo efektownie, to będzie piazza Italia w środku targów – opowiadał Zedde.

Wszystkie smaki Włoch

Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie Roberto Cincotta zapraszał na trzeci  Tydzień Włoskiej Kuchni, który potrwa od 19 do 25 listopada w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Mówienie przy tej okazji o „święcie kuchni włoskiej” jest, zdaniem Cincotty, pewną nieścisłością – nie ma jednej kuchni włoskiej. Istnieje za to kuchnia wielu regionów ze swoimi specyficznymi tradycjami i produktami. Z okazji Tygodnia szef kuchni Włoskiego Instytutu Kulinarnego Diego Bongiovanni poprowadzi spotkania w czterech włoskich restauracjach w Warszawie, gdzie podzieli się wiedzą na temat gotowania, a także tradycji i historii Włoch. Na smakoszy czeka menu złożone z trzech dań (przystawka, danie główne i deser) w cenie 49 złotych.

Nowość w sieci: „Italia” i „kocham”

Wszystkie te zapowiedzi dotyczą końca listopada, natomiast już dziś można zajrzeć do pierwszego oficjalnego portalu poświęconego Włochom: kochamitalia.pl, który działa zaledwie od dwóch dni. Raczej niegramatyczną formę tytułu „kochamitalia” autorzy wyjaśniają następująco: Wprawdzie poprawnie powinno być „kocham Italię”, ale „Italia” to utrwalona marka, dlatego postanowiliśmy jej nie zmieniać.

Strona zawiera wiele zdjęć i informacji merytorycznych. Nawigację ułatwiają tematyczne zakładki: „Odkryj Włochy” z prezentacjami historii i atrakcji turystycznych włoskich regionów, „Kulinaria” z sekretami kuchni włoskich regionów, „Video”, gdzie znaleźć można materiały filmowe o produktach regionalnych i włoskiej kulturze, „News” o ciekawych wydarzeniach w Polsce związanych z Włochami i „Tydzień Kuchni Włoskiej”.

Suma wiedzy o Italii

Jesteśmy dumni, że wreszcie mamy pierwszą stronę internetową, na której każdy, kto kocha Italię, znajdzie sprawdzone i rzetelne informacje na temat Włoch – mówi Emiliano Castagna, wiceprezes Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

– Ten portal jest dowodem na powrót Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej do Polski w wielkim stylu, zwłaszcza że podjęliśmy na nowo promocję nad Wisłą zaledwie kilka miesięcy temu – podkreśla Zedde. – Jestem przekonany, że będzie on doskonałym instrumentem informowania nie tylko w sferze turystyki, ale także o działalności wszystkich instytucji włoskich w Polsce: Ambasady Republiki Włoskiej i konsulatów, Włoskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Włoskiego Instytutu Handlu Zagranicznego, Instytutu Kultury Włoskiej.

Włochy są krajem partnerskim TT Warsaw, które odbędą się  22-24 listopada. Jakie zaplanowano atrakcje, dziennikarze usłyszeli 7 listopada na konferencji prasowej w siedzibie Ambasady Republiki Włoskiej. Spotkanie prowadziła znawczyni tego kraju, dziennikarka i autorka przewodnika po Italii Anna Kłossowska, a gości przywitał Aldo Amati, nowy ambasador Włoch w Polsce.

Czytaj: „Włochy krajem partnerskim TT Warsaw 2018”.

Pozostało 91% artykułu
Materiał Promocyjny
Boeing stawia na polskich inżynierów
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty