Stronę www.turystyka.konin.pl wyróżnia nowoczesny wygląd, duże zdjęcia, nowe funkcje, intuicyjność i prostota, które pozwalają skuteczniej trafić z ofertą do turysty, zachwala LOT Marina w komunikacie przesłanym do mediów.

Można tu zasięgnąć informacji o atrakcjach regionu i wydarzeniach, znaleźć hotel, restaurację czy wypożyczalnię samochodów. Propozycje dla turystów zostały pogrupowane tematycznie w trzech zakładkach: dla aktywnych, rodzin z dziećmi i przebywających w regionie służbowo. Planer pomaga ułożyć indywidualny program zwiedzania (wybrane atrakcje zostaną zaznaczone na mapie).

Nowy portal dostosowany jest do potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych. – Stworzyliśmy go, podążając za aktualnymi trendami i oczekiwaniami turystów. Z analizy danych statystycznych dotyczących ruchu na starej stronie wynika, że turyści i mieszkańcy naszego regionu, chcąc zasięgnąć informacji, korzystali w większości z telefonów komórkowych, rzadziej z komputera. Przewaga urządzeń mobilnych rośnie z roku na rok – mówi prezes LOT Marina Marek Zawidzki, cytowany w komunikacie.

W najbliższym czasie stowarzyszenie administrujące stroną rozpocznie prace nad jej angielską i niemiecką wersją.

Projekt sfinansował powiat koniński.