Snowpass Card to projekt portugalskiej firmy technologicznej Snowpass.com, która chce stworzyć „największy karnet narciarski na świecie” – donosi portal HTS. W przyszłym sezonie zimowym (2019/2020) zaoferuje ona narciarzom skipas obejmujący osiem krajów: Szwajcarię, Austrię, Niemcy, Włochy, Francję, Hiszpanię, Andorę i Polskę.

Pierwsze 50 tysięcy kart firma sprzeda po 395 euro, później cena skoczy do 895 euro na sezon. Koszt karnetu dla dzieci urodzonych w latach 2007-2015 ma wynieść w okresie promocyjnym 345 euro, następnie 695 euro, a dla dzieci w wieku do trzech lat – 49 euro.

Uczestnicy programu będą mogli korzystać ze stoków w wymienionych krajach od 1 listopada tego roku do 25 kwietnia 2020 roku. Co ważne, karnet ma upoważniać do przejazdów przez 10 dni w każdym z krajów. Które konkretnie trasy zostaną uwzględnione w programie, okaże się w najbliższych miesiącach. Podobno podanie tej informacji wcześniej nie jest możliwe z uwagi na zapisy umowy handlowej.

Ośrodki, które przyłączą się do akcji, mogą dzięki niej pozyskać klientów, których prawdopodobnie nie skłoniłyby inaczej do przyjazdu, dla narciarzy to szansa, by pojeździć w nowych, nieznanych dotąd miejscach.

W pierwszym etapie projektu Snowpass.com prowadzić będzie kampanię informacyjną w mediach społecznościowych (wówczas będzie obowiązywać promocyjna cena karnetów), w drugim etapie ujawni, które regiony narciarskie wezmą udział w projekcie, w trzecim rozpocznie sprzedaż zarezerwowanych karnetów, a w czwartym dystrybucję w normalnej cenie.