Amerykańscy agenci turystyczni przyjadą do Poznania

W listopadzie w Poznaniu stu amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży wycieczek do Europy spotka się z przedstawicielami branży turystycznej Starego Kontynentu na pierwszym Europejskim Forum Agentów Turystycznych

Publikacja: 05.07.2019 14:08

Amerykańscy agenci turystyczni przyjadą do Poznania

Foto: PLOT

Forum Agentów Turystycznych (Travel Agent Forum) to największe tego rodzaju wydarzenie w Stanach Zjednoczonych, organizowane dwa razy w roku przez firmę Travel Show Marketing Group. Uczestniczy w nim zazwyczaj około tysiąca amerykańskich agentów i drugie tyle dostawców usług i reprezentantów organizacji turystycznych. Podczas ostatniego forum (w marcu w Las Vegas) polską ofertę prezentowały na wspólnym stoisku Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Ta ostatnia informuje w komunikacie, że kolejne forum, a zarazem pierwsze w Europie, odbędzie się od 10 do 14 listopada właśnie w Poznaniu. – To wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na amerykańskim rynku. Amerykanie to obecnie czwarta zagraniczna nacja najliczniej odwiedzająca nasze miasto – mówi prezes Poznańskiej LOT Jan Mazurczak, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Belgijscy agenci i touroperatorzy odkrywają Polskę”.

– Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie – dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która objęła patronat nad forum, Robert Andrzejczyk. – Stany Zjednoczone to nasz najważniejszy rynek pozaeuropejski. Po Polski przyjeżdża z tego kraju około pół miliona turystów rocznie. Dzięki kolejnym połączeniom lotniczym otwieranym przez LOT może być ich jeszcze więcej – mówi prezes.

Jak zapowiada, POT zorganizuje dla agentów podróże studyjne po Polsce. Goście wezmą również udział w imieninach ulicy Święty Marcin, obchodzonych w Poznaniu 11 listopada.

– Dla naszych europejskich partnerów forum będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów z najlepszymi, aktywnie działającymi od wielu lat na rynku europejskim agentami amerykańskich biur podróży – zachęca przewodniczący Europejsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystycznego (European American Tourism Association – współorganizator forum) Greg Sarwa.

Więcej informacji na stronie www.etaf19.com.

Zobacz też: „Wrocław ugości brytyjskie biura podróży”.

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty