Rainbow otworzył swój pierwszy grecki hotel pięciogwiazdkowy

196 pokojów, 530 łóżek, trzy baseny, dwie restauracje (all inclusive i a la carte), dwa bary, siłownia i spa z sauną – to najkrótszy opis hotelu White Olive Elite Laganas, jaki otworzyło na Zakintos biuro podróży Rainbow.

Publikacja: 01.07.2019 08:57

Prezes Grzegorz Baszczyński chce, żeby nowy hotel przyjmował gości z różnych krajów

Prezes Grzegorz Baszczyński chce, żeby nowy hotel przyjmował gości z różnych krajów

Foto: Filip Frydrykiewicz

Choć Rainbow ma już na Zakintos dwa inne hotele – White Olive Cameo i White Olive Premium – to pierwszy obiekt, który polska firma wybudowała od podstaw. I jedyny pięciogwiazdkowy, bo pozostałe mają standard czterogwiazdkowy.

Hotel stanął na działce wielkości 12,5 tysiąca metrów kwadratowych, na skraju największej na wyspie miejscowości Laganas. Od szerokiej, piaszczystej plaży dzieli go tylko 300 metrów. Niedużo więcej od centrum miasta pełnego sklepów, barów, dyskotek. Za jego ogrodzeniem rozciąga się teren wydzielony w ramach programu Natura 2000 z fragmentem plaży, na której wylęgają się żółwie (careta careta), z których, jak i z Zatoki Wraku, wyspa słynie.

Skandynawski styl, grecka robota

Na uroczyste otwarcie obiektu przybyło ponad stu gości – lokalne władze z burmistrzem wyspy, przedstawiciele branży turystycznej, reprezentanci firm, które hotel zaprojektowały i zbudowały, lokalni dostawcy, a także grupa około 30 agentów turystycznych i dziennikarzy branżowych z Polski. Poświęcenia dokonał pop, a ambasador Polski w Grecji Anna Barbarzak za pośrednictwem nagrania wideo przesłała swoje gratulacje, w których wyraziła zadowolenie z polskiej inwestycji na greckiej wyspie.

Jak podkreślał prezes Rainbow Grzegorz Baszczyńskim, inwestycję udało się przeprowadzić błyskawicznie, szczególnie imponujące było tempo budowy – hotel postawiono w dziewięć miesięcy. Budynek projektowała pracownia Georgiosa Tsolakisa, a budowała firma Georgiosa Papastergiou – obie z Aten. Jest też akcent polski – wszystkie meble, od szaf i szafek, poprzez łóżka do stolików i krzeseł, dostarczyli polscy producenci.

Baszczyński wymieniał elementy pokazujące wysiłek wiążący się z budową i decydujące o nowoczesności przyjętych rozwiązań. Do budowy użyto 10 tysięcy metrów sześciennych cementu i 250 kilometrów kabli, codziennie średnio pracowało na budowie 130 ludzi, zaangażowanych było w sumie 86 firm. Na dachach hotelu umieszczono baterie słoneczne, dzięki którym ciepła woda ogrzewana jest bez zewnętrznego zasilania, a zastosowany obieg wody pozwala na jej oszczędne wykorzystanie. Wszystkie urządzenia w hotelu mają klasę energetyczną A i A+. Oprócz tego, że w hotelu działa ogólny bezprzewodowy internet, każdy pokój ma osobno własny transmiter wi fi, dzięki któremu można dodatkowo jednocześnie pracować na sześciu urządzeniach potrzebujących dostępu do sieci. W White Olive Laganas zatrudnienie znalazło 65 osób, głównie Greków i Albańczyków.

Jeśli chodzi o wystrój, White Olive Elite Laganas zaprojektowany został w oszczędnym, ale funkcjonalnym, nawiązującym materiałami (kamień, drewno, szkło) do natury stylu skandynawskim. Hotel ma trzy rodzaje pokojów. Standard double i standard triple dla dwóch lub trzech osób, standard family z czterema łóżkami w pomieszczeniu przedzielonym drewniano-szklanym przepierzeniem i suite (podobny układ, ale tylko dla dwóch osób).

Goście już jadą

Baszczyński zastrzega, że nie chce nadawać hotelowi charakteru polskiego. Głównie ze względu na międzynarodową klientelę, jaką zamierza w nim gościć. Rainbow przyjął bowiem zasadę, że o ile połowę miejsc w swoich hotelach rezerwuje dla własnych klientów, pozostałą pulę sprzedaje touroperatorom z innych krajów europejskich i każdy powinien się tutaj dobrze czuć.

W hotelu trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia pierwszych gości, którzy przyjadą z Polski 5 lipca. Zakintos jest w ofercie Rainbow jednym z najważniejszych kierunków greckich, obok Krety, Rodos i Korfu. W sumie w tym roku będzie tu wypoczywać nawet 25 tysięcy klientów tego touroperatora.

Jako pierwsza mogła nowy hotel poznać grupa około 20 agentów i franczyzobiorców Rainbowa zaproszonych na inaugurację. Choć hotel jeszcze kończył przygotowania do otwarcia – zwożono i rozstawiano meble nad basenem, restauracja nie pracowała jeszcze pełną parą, sprzątano część wnętrz i otwartych przestrzeni – sprzedawcy mówili z podziwem o nowym obiekcie.

Monika Hiszpańska, właścicielka biur Vivago z Nowego Dworu Mazowieckiego i Modlina

To udana inwestycja. Pokoje są przestronne, jasne, urządzone prosto, ale bardzo elegancko, bez zbędnych dodatków. Zwracają uwagę dobrej jakości materiały. Podoba mi się też, że łóżka są wygodne i, że jest dużo ciepłego oświetlenia w pokojach, a do tego każdy ma duży balkon. Generalnie jest wszystko, co powinno być i co decyduje, że można wygodnie w nich wypoczywać. Aha, i są polskie programy w telewizji.

Jedyna rzecz, której brakuje, to zieleń, ale to ma się zmienić, ponieważ szefostwo hotelu zapowiada wstawienie na dziedziniec donic z oliwkami.

Hotel można polecić zarówno ludziom chcącym połączyć komfort zakwaterowania z rozrywką jaką oferuje centrum Laganas, jak i rodzinom z dziećmi, którym spodoba się pobliska plaża z łagodnym zejściem do morza.

Szymon Szempliński, właściciel pięciu biur 24holiday w Białymstoku

Elite Laganas to raczej miejsce dla par. Młodszych i starszych. Nie ma tu zjeżdżalni ani klubu dla dzieci, więc rodziny z dziećmi też pewnie będą tu przyjeżdżać, ale nie będą przeważać. Plusem dla klientów będzie bliskość tętniącego życiem miasta Laganas, ale minusem odległość od plaży (300 metrów – red.) i brak hotelowego baru na niej (są bary ogólnodostępne – red.). Dla wielu osób dużą zaletą będzie to, że obiekt jest nowy i nowoczesny. Na tle bazy hotelowej na Zakintos na pewno się wyróżnia.

Cieszy mnie, że polska firma postawiła hotel, którym możemy się szczycić, ale nie możemy używać jako argumentu sprzedażowego jego „polskości”. Klienci korzystający z wysokiej klasy hoteli nie chcą jechać do miejsc, w których będą zdani wyłącznie na kontakty z rodakami, dobrze się czują raczej w towarzystwie międzynarodowym. A ponieważ na tle konkurencji ceny wypoczynku w Elite Laganas są niewysokie, wróżę sukces tej inicjatywie.

Wiesław Goławski, salon Rainbow w Siedlcach

Elite Laganas to na pewno jeden z najlepszych hoteli w swojej klasie na Zakintos. Nowoczesny, dobrze wyposażony, czysty. Elegancki, ale nie nieośmielający. Zdecydowanie godny polecenia. Szczególnie teraz, kiedy jego cena może nawet konkurować z cenami hoteli czterogwiazdkowych.

Właściwie to hotel dla każdego, chociaż na razie nie ma tu infrastruktury dla dzieci, ale może taki właśnie jest zamysł właściciela? Mimo że hotel ma tylko jedno piętro, wyposażono go w podjazdy i windy. Dzięki temu o wypoczynku tutaj mogą pomyśleć seniorzy i inne osoby z ograniczeniami ruchowymi.

Anna Podpora, kierownik działu produktu w sieci Wakacje.pl

Stosunkowo nieduży, wręcz butikowy, spokojny, uderza nowością, wysokim standardem I niewymuszoną elegancją. Zwraca uwagę, że wnętrza Elite Laganas zostały zaprojektowane w skandynawskim, chłodnym, oszczędnym stylu. Takim, jaki jest teraz modny, urządzamy w nim własne mieszkania.

Obiekt jest znakomicie położony z punktu widzenia klienta, który chciałby skorzystać z miejskich rozrywek, bo stoi blisko centrum Laganas. Zarazem, jeśli turysta chciałby odetchnąć atmosferą czysto grecką, w dziesięć minut dojedzie autem do miejscowości Zakintos, mającej tradycyjny charakter.

To miejsce dla klienta premium, kogoś zasobniejszego i bardziej wymagającego. Do Elite Laganas można wysłać pary lub grupy znajomych. Na tym etapie nie polecałabym hotelu rodzinom, bo nie ma tu atrakcji dla dzieci, ale też nie odradzałabym, jeśli zdecydują się go wybrać ze względu na inne zalety, do których na pewno należy pobliska plaża. Stoją tam liczne restauracje. Polecam je, bo wypróbowałam kilka. Można zjeść tam znakimite owoce morza.

Więcej o hotelu i planach inwestycyjnych Rainbowa wkrótce w rozmowie z prezesem Grzegorzem Baszczyńskim.

Choć Rainbow ma już na Zakintos dwa inne hotele – White Olive Cameo i White Olive Premium – to pierwszy obiekt, który polska firma wybudowała od podstaw. I jedyny pięciogwiazdkowy, bo pozostałe mają standard czterogwiazdkowy.

Hotel stanął na działce wielkości 12,5 tysiąca metrów kwadratowych, na skraju największej na wyspie miejscowości Laganas. Od szerokiej, piaszczystej plaży dzieli go tylko 300 metrów. Niedużo więcej od centrum miasta pełnego sklepów, barów, dyskotek. Za jego ogrodzeniem rozciąga się teren wydzielony w ramach programu Natura 2000 z fragmentem plaży, na której wylęgają się żółwie (careta careta), z których, jak i z Zatoki Wraku, wyspa słynie.

Pozostało 91% artykułu
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty