Jak podaje podaje grecki portal branży turystycznej Tornosnews.gr, 14,5 miliona pasażerów skorzystało z lotnisk w Antalyi i Alanyi (lotnisko Gazipasza). To o 17 procent więcej niż rok temu i kolejny rekord regionu zwanego Riwiera Turecka. Urząd do spraw turystyki w Antalyi szacuje, że do końca roku odwiedzi go co najmniej 16 milionów gości.

ZOBACZ TEZ: Turcja ma nowy plan dla turystyki

Najwięcej przyjeżdża gości z Rosji – do połowy października było ich 5,1 miliona, czyli o 15 procent więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Niemiec, których było 2,35 miliona (więcej o 16 procent). Wśród pozostałych istotnych rynków źródłowych znalazły się Ukraina (plus 12 procent), Wielka Brytania (więcej o 14 procent) i Polska (zwyżka 14 procent). Znaczący wzrost wykazały też statystyki przyjazdów z Holandii (10 procent), Rumunii (30 procent), Czech (38 procent), a także Szwecji, Danii, Izraela, Słowacji, Litwy, Norwegii, Szwajcarii, Francji i Austrii.

Rosnąca liczba gości to wynik wydłużenia sezonu turystycznego, podczas gdy wcześniej trwał od maja do września, teraz zaczyna się w marcu a kończy w listopadzie – podaje portal.