Al-Alamajn to kurort na egipskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miasto jest rozbudowywane, by mogło przyjmować jak najwięcej turystów zagranicznych. Jak donosi dziennik „Daily News Egypt” na swojej stronie internetowej, wiceminister ds. mieszkaniowych Khaled Abbas zapowiedział, że powstanie tam 10 tysięcy pokojów hotelowych. Zbuduje je 30 deweloperów specjalizujących się w projektach turystycznych.

CZYTAJ TEŻ: Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

Abbas dodaje, że ministerstwo wydało już 25 miliardów funtów egipskich na infrastrukturę, z czego dobre 8 miliardów funtów na obiekty publiczne. Resort zachęcał również Disneya do otwarcia tam parku rozrywki. Projekt nie będzie mógł być jednak zrealizowany, bo korporacja pracuje nad podobnym w Dubaju i nie planuje otwierać dwóch obiektów w tym samym regionie.

Abbas odpowiada też na zarzuty inwestorów, że nie mogą uzyskać ziemi pod budowę. Jak wyjaśnia, większość deweloperów chciałaby gruntów z dostępem do morza, tymczasem z 50 tysięcy feddanów (egipska jednostka miary, 1 feddan to około 4,2 tysiąca metrów kwadratowych) jedynie 8 tysięcy ma widok na morze, przy czym na jednej trzeciej z nich muszą powstać drogi i aleje. To oznacza, że do zagospodarowania pozostaje od 3 do 5 tysięcy feddanów.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt na nowo ocenia hotele