Dolnośląska Organizacja Turystyczna dostarczy wszystkim chętnym komplet drukowanych materiałów na temat atrakcji turystycznych regionu, o czym informuje w komunikacie.

Wystarczy napisać do nas na adres: plnujznami@dot.org.pl i zamówić przesyłkę, w której znajdą się mapa województwa z atrakcjami turystycznymi „TOP66”, mapy rowerowe Stawów Milickich, Borów Dolnośląskich i okolic Obornik Śląskich oraz katalogi „Smaki Dolnego Śląska”, „Szlak tajemniczych podziemi”, „Europejski Szlak Zamków i Pałaców na Dolnym Śląsku”, „Trasy turystyczne Wrocławia”, „Szlakiem wrocławskich krasnali”, „Wielki szlak polsko-czeskiego pogranicza”. Dotąd materiały promocyjne DOT rozdawała turystom podczas imprez plenerowych, te jednak tej wiosny nie odbywają się.

CZYTAJ TEŻ: Dolny Śląsk zachęca do przyjazdu i szykuje vouchery

Jak mówią pracownicy punktów informacji turystycznej, które prowadzi organizacja, wielu turystów wciąż bardziej ceni sobie przewodniki w wersji drukowanej od tych internetowych. Wydawnictwa papierowe, zwłaszcza mapy ze szlakami turystycznymi, w terenie lepiej się sprawdzają, często są dokładniejsze i pokazują trasę w pełnej skali, a nie tylko jej wycinek, zaś aplikacje bywają zawodne, a telefon może się rozładować.