7 lipca Dubaj otworzy granice dla zagranicznych turystów. Goście muszą spełnić szereg warunków – informuje organizacja odpowiedzialna za promocję turystyczną emiratu, Dubai Tourism.

Zagraniczni turyści planujący podróż do Dubaju muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem muszą zrobić test PCR na obecność koronawirusa. Badanie powinno być nie starsze niż sprzed 96 godzin. Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR będzie mu zrobione już na miejscu, kiedy wyląduje w Dubaju. Komunikat nie wspomina, jaki będzie koszt tego testu i co się stanie, jeśli test będzie pozytywny.

CZYTAJ TEŻ: Polska otwiera się na podróże lotnicze spoza Unii Europejskiej

Dodatkowo Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego i posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19.

W emiracie czynne już są między innymi publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Jak zapewnia w komunikacie Dubai Tourism, można uprawiać sporty wodne i korzystać z kempingów. Sam Dubai Tourism przygotował filmy promujące atrakcje turystyczne, w tym o plażach w Dubaju, polach golfowych, centrach handlowych i parkach wodnych.

– Chcemy już powitać w Dubaju turystów – zapewnia cytowany w komunikacie dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM) Issam Kazim. – Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednie przygotowanie miejsc, w których będą przebywać, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności.

Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży do Dubaju znajdują się na stronie: www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisor