Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem w samej Grecji i obawa przed przywleczeniem przez podróżnych kolejnych przypadków. Badanie może być zrobione najwcześniej na 72 godziny przed wyjazdem. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 17 sierpnia – donosi agencja informacyjna Reutera.

W niedzielę, 9 sierpnia, w Grecji zanotowano największą jak dotąd liczbę zakażeń – 203. Od momentu wybuchu epidemii w kraju wykryto 5623 przypadki zarażenia tym wirusem.

Reuters podaje także, że rząd zapowiedział, że te zasady będą dotyczyć także wszystkich osób przekraczających lądowe granice kraju – włączeni w nie zostaną również obywatele greccy powracający do domów.

Władze zakazały też organizowania zgromadzeń, dotyczy to też pokazów i koncertów, na których klienci nie mają przydzielonych miejsc siedzących.

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem był również powodem, dla którego władze Grecji nakazały, by restauracje i bary na Krecie, w Salonikach, na Półwyspie Chalcydyckim, na Mykonos, Paros, Santorynie, Antyparos, Zakintos i Kos były między 11 a 23 sierpnia zamknięte od godziny 24 do 7 rano.