Minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Egiptu Khaled El-Enany spotkał się z przedstawicielami egipskiej branży turystycznej – donosi dziennik „Egypt Daily News” w swoim elektronicznym wydaniu. W spotkaniu udział wzięli prezes Egipskiej Federacji Izb Turystycznych, szefowie izb branżowych, samorządu gospodarczego i przedsiębiorców turystycznych.

El-Enany przedstawił założenia nowych przepisów dla turystyki i hotelarstwa, które mają zostać wkrótce zaprezentowane rządowi. Reprezentanci sektora prywatnego opowiedzieli natomiast o problemach, z jakimi się obecnie borykają, między innymi o zadłużeniu w bankach i innych zobowiązaniach finansowych, jak opłaty od nieruchomości czy dla agencji rządowych. Przedsiębiorcy poprosili o przedłużenie programu, który chroni firmy mające problemy ze spłatą zobowiązań bankowych. Chodzi o inicjatywę Narodowego Banku Egiptu z marca tego roku, która zakłada odroczenie spłat na sześć miesięcy w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię.

CZYTAJ TEŻ: Egipt – turystów mało, ale nikt nie wyjechał zakażony

Minister podkreśla, że rząd nie szczędzi wysiłków w promocji turystyki w Egipcie i wsparciu sektora. El-Enany przypomina, że ministerstwo wraz z innymi resortami, między innymi Ministerstwem Lotnictwa Cywilnego, analizuje różne pomysły marketingowe, na przykład zniżki na krajowe połączenia lotnicze i bilety wstępu do muzeów i obiektów archeologicznych. Rozmowy dotyczyły też możliwości stworzenia i prowadzenia centrów turystycznych w tego typu obiektach i innych inwestycji w turystyce.