Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przeznaczył dodatkowe pieniądze z tegorocznych oszczędności na wsparcie przedsiębiorców zrzeszonych w Warszawskiej Organizacji Turystycznej – informuje WOT w komunikacie.

– Turystyka zmaga się ze skutkami pandemii jak mało która branża – mówi cytowany w nim prezydent. – Obostrzenia wprowadzane przez rząd szczególnie mocno uderzają w firmy prowadzące działalność gastronomiczną, hotelarską czy wystawienniczą. Wielu właścicieli jest na skraju bankructwa, często ratując swoje biznesy wyprzedażą majątku i zaciąganiem kredytów, nie mając pewności, czy w najbliższym czasie będą w stanie je spłacać. Niestety kolejne rządowe tarcze tylko w niewielkim stopniu przekładają się na realną finansową pomoc przedsiębiorcom, w szczególności pomijając sektor turystyki przyjazdowej. Dlatego tak ważna jest pomoc samorządu w miarę jego finansowych możliwości – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: WOT: Turystyka przyjazdowa została bez pomocy

Dzięki jednorazowemu powiększeniu składki miasta za rok 2021 z tytułu członkostwa w WOT o 300 tysięcy złotych zarząd stowarzyszenia będzie mógł zwolnić zrzeszonych w nim przedsiębiorców z przyszłorocznej składki członkowskiej.

– WOT nadal będzie intensywnie pracował na rzecz swoich członków, a z drugiej strony odciąży tych spośród nich, którzy tego najbardziej potrzebują. Mamy nadzieję, że pozwoli to nie tylko na utrzymanie dotychczasowego stanu jakościowego i liczebnego organizacji, ale również zachęci kolejnych przedsiębiorców turystycznych do wstąpienia w szeregi jej członków. Szczególnie w tych trudnych czasach Warszawa potrzebuje silnej reprezentacji lokalnej branży turystycznej – podkreśla Rafał Trzaskowski.

Warszawska Organizacja Turystyczna to stowarzyszenie publiczno-prywatne, którego współzałożycielem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Zrzesza 116 przedsiębiorstw turystycznych działających w stolicy, między innymi organizatorów turystyki, hotele, obiekty konferencyjne, instytucje kultury, restauracje. Do najważniejszych zadań WOT należy pozyskiwanie poprzez działające w jej strukturach Warsaw Convention Bureau międzynarodowych kongresów i konferencji oraz promocja turystyczna Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: WOT: Tylko razem odbudujemy warszawską turystykę