5 marca testowano tę metodę. Maszyny przeleciały nad północno-wschodnim wybrzeżem Majorki na odcinku między Son Serra de Marina i Playa de Muro. Były wyposażone w kamery i czujniki podczerwieni. Proces nadzorowało 11 pracowników centrali alarmowej wspieranych przez policję.

Jak przypomina gazeta „Mallorca Zeitung” w elektronicznym wydaniu, ze względu na obostrzenia antykoronawirusowe w spotkaniach prywatnych może brać udział maksymalnie sześć osób z dwóch gospodarstw domowych.

CZYTAJ TEŻ: Majorka: Mieszkajcie u nas, pracujcie zdalnie

Nadal obowiązuje też godzina policyjna od 22 do 6 rano, ale władze apelują, by nie wychodzić już po godzinie 20.

Z restauracji można korzystać, ale tylko na zewnątrz i do godziny 17. Przy stoliku siedzieć mogą wtedy maksymalnie cztery osoby z dwóch gospodarstw domowych, ale jeśli są to osoby, które mieszkają wspólnie, może być ich więcej.

Liczba zajętych miejsc nie może być jednak większa niż połowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hiszpania pierwsza wprowadzi paszport zdrowia. Pod okiem UE

W dalszym ciągu obowiązuje też zakaz palenia w miejscach publicznych – jest się z niego zwolnionym, jeśli możliwe jest utrzymanie dwóch metrów odległości od innych osób. Co ważne, nie wolno z papierosem się przemieszczać, kto chce zapalić, musi pozostać w tym samym miejscu.

Plaże i parki są otwarte, wolno tam przebywać od godziny 7 do 21, dzieci mogą się bawić na placach zabaw – są one często dezynfekowane.

Zakazane jest natomiast organizowanie wydarzeń typu fiesta.