Ministerstwo Zdrowia Egiptu ogłosiło, że pracownicy branży turystycznej i lotniczej zostaną zaszczepieni jako pierwsi wraz ze służbą zdrowia – podaje niemiecki portal branży turystycznej Tourexpi. Na początek szczepionkę otrzymają osoby zatrudnione w głównych ośrodkach wypoczynkowych kraju i na lotniskach. Mowa o Szarm el-Szejk, Dahabie, Tabie, Hurghadzie i Marsa Alam. Plan ma być zrealizowany do końca maja.

CZYTAJ TEŻ: Turcja szczepi pracowników turystyki

Egipt otrzymał dotąd 650 tysięcy dawek szczepionki wyprodukowanej przez Sinovac, a do końca maja ma dostać 8 milionów dawek AstraZeneki.

Turystyka to jeden z najważniejszych sektorów gospodarki Egiptu, który przynosi krajowi około 15 procent PKB. Jest też istotnym źródłem pozyskiwania walut zagranicznych. W zeszłym roku do kraju przyjechało 3,5 miliona gości, rok wcześniej było ich 13,1 miliona – podał Reuters, powołując się na informacje od ministra turystyki Khaleda El-Enany’ego. Przychody z turystyki wyniosły 4 miliardy dolarów i były niemal o 70 procent mniejsze niż przed rokiem.