Dzień Dziecka w Dubaju

Świętowanie Dnia Dziecka w Dubaju to świetny pomysł zarówno dla najmłodszych, jak i nastolatków, ponieważ miasto oferuje szereg różnorodnych atrakcji. Jakie miejsca warto odwiedzić z rodziną?

Publikacja: 29.05.2018 00:01

Dzień Dziecka w Dubaju

Foto: Materiał promocyjny

MATERIAŁ PARTNERA

Dubai Mall

Największe centrum handlowe na świecie znajduje się w Dubaju. Dubai Mall to nie tylko ponad tysiąc sklepów i ogromna powierzchnia, to również miejsce pełne atrakcji przeznaczonych dla dzieci. To tutaj zlokalizowano olbrzymie akwarium, w którym można podziwiać wiele różnych gatunków zwierząt wodnych. Spacer oszklonym, podwodnym tunelem jest niezwykłym przeżyciem, a oglądanie z bliska żarłacza tygrysiego czy płaszczki jest niezapomnianym doświadczeniem. Akwarium oferuje również możliwość przejażdżki łodzią ze szklanym dnem, a dla odważniejszych nurkowanie w towarzystwie rekinów.

Będąc w Dubai Mall koniecznie trzeba zajrzeć do KidZanii – małego miasta stworzonego specjalnie dla dzieci. Tutaj najmłodsi mogą wcielić się w role dorosłych i wykonywać takie zadania jak praca strażaka, pilota, kucharza, uzyskanie prawa jazdy czy pójście na zakupy.

Przez Dubai Mall dostaniemy się bezpośrednio do Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Warto odwiedzić taras widokowy na 125 piętrze, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Dubaju. Gdy słońce zachodzi, przed Dubai Mall odbywają się pokazy tańczących fontann, które zdecydowanie warto obejrzeć. Taniec wody ze światłem przy akompaniamencie muzyki jest fantastyczną atrakcją dla najmłodszych, od której trudno oderwać wzrok.

Dubai Parks and Resorts

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem są odwiedziny w kompleksie Dubai Parks and Resorts, obejmującym trzy parki tematyczne i park wodny. Każdy park posiada szeroki wybór atrakcji, dlatego warto zaplanować sobie na zwiedzanie co najmniej cztery dni. Najwygodniej jest skorzystać z noclegu w pobliskim rodzinnym hotelu Lapita, aby nie tracić czasu na dojazdy. Przy centralnie położonym bulwarze Riverland znajdziemy z kolei niezliczoną ilość lokali gastronomiczno-rozrywkowych dla całej rodziny.

Motiongate to park inspirowany filmami Hollywood, gdzie znajdziemy atrakcje związane z kultowymi filmowymi postaciami, takimi jak Smerfy, Shrek czy Pingwiny z Madagaskaru. Przejażdżki kolejkami górskimi, nauka tańca czy obserwowanie, jak w rzeczywistości powstaje film, to niektóre z propozycji parku.

Bollywood Parks to miejsce pełne multimedialnych spektakli teatralnych i interaktywnych atrakcji związanych z najpopularniejszymi aktorami kina Bollywood. W Legolandzie czeka na nas miniaturowy świat zbudowany z klocków Lego, kolejki górskie, tory wyścigowe a także możliwość budowy robotów i samochodów. Ostatni park to park wodny Legoland, który oferuje takie atrakcje, jak basen z falami, różnego rodzaju zjeżdżalnie oraz możliwość budowy własnej tratwy z klocków Lego i przepłynięcie nią wzdłuż rzeki. Dzieci mogą również zobaczyć na własne oczy, jak powstają klocki Lego.

IMG Worlds of Adventure

Park tematyczny IMG Worlds of Adventure to jeden z najnowszych i najbardziej ekscytujących parków rozrywki w Dubaju. Znajdziemy tu atrakcje związane między innymi z bohaterami komiksów Marvela i Atomówkami. W parku znajdują się różnego rodzaju kolejki górskie, nawiedzony hotel i prehistoryczne dżungle z dinozaurami. IMG Worlds of Adventure podzielone jest na kilka tematycznych stref, w których każde dziecko doświadczy niesamowitych przeżyć.

Aquaventure

Będąc w Dubaju z dzieckiem, warto odwiedzić fantastyczny park wodny Aquaventure. Ten aquapark znajduje się na terenie hotelu Atlantis, który jest jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie – zlokalizowano go na samym końcu sztucznej wyspy zbudowanej na wzór palmy. Na koniec wyspy prowadzi automatyczna kolejka bez kierowcy, a sam przejazd nią stanowi ciekawą rozrywkę dla dzieci. Park wodny Aquaventure oferuje takie atrakcje, jak różnego rodzaju zjeżdżalnie wodne, a najciekawsza z nich prowadzi przez basen z rekinami. Dla najmłodszych dzieci przeznaczona jest strefa Splashers, w której znajdują się mniejsze zjeżdżalnie. W parku możemy również pływać na dmuchanych materacach rwącymi rzekami, wirami lub wodnymi kaskadami. Na jego terenie znajduje się również basen, w którym możemy popływać z delfinami.

Dubai Safari

Safari na pustyni to atrakcja, która dostarcza niesamowitych wrażeń dzieciom i ich rodzicom. Przejażdżka terenowym samochodem po piaszczystych wydmach sprawia niezwykłą frajdę każdemu uczestnikowi, a niezwykłe widoki bezkresnej pustyni urozmaicają całą wyprawę. Safari zakończone jest spędzeniem wieczoru w beduińskiej wiosce, gdzie na uczestników czekają takie atrakcje, jak tradycyjne arabskie jedzenie, tańce i występy. Dla dzieci najciekawszą atrakcją wieczoru jest niewątpliwie możliwość przejażdżki na wielbłądzie.

To nasze propozycje, które wybraliśmy spośród tysięcy możliwości oferowanych przez Dubaj. Wydały nam się najbardziej dostosowane do potrzeb i oczekiwań najmłodszych i trochę starszych dzieci. Jesteśmy przekonani, że znajdą uznanie także w oczach Państwa pociech.

MATERIAŁ PARTNERA

MATERIAŁ PARTNERA

Dubai Mall

Pozostało 99% artykułu
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał