Pięć zasad ministra dla ratowania turystyki we Włoszech

Minister turystyki Włoch Massimo Garavaglia zgłosił w imieniu swojej partii, Ligi, pięć reguł, które mają ułatwić przyjmowanie turystów. To odpowiedź na wprowadzenie przez rząd obostrzeń.

Publikacja: 05.08.2021 02:54

Pięć zasad ministra dla ratowania turystyki we Włoszech

Foto: Fot. AFP

Garavaglia porównał swój zestaw z pięciom palcami ręki i podkreślił, że mają uzasadnienie w zdrowym rozsądku i pragmatyzmie.

O co chodzi? Po pierwsze: zwolnienie z konieczności okazywania certyfikatu covid przez nieletnich. Po drugie wprowadzenie zasady samocertyfikowania się klientów barów i restauracji. Po trzecie wpuszczanie gości na targi, festiwale i imprezy plenerowe bez „zielonej przepustki”. Po czwarte zwolnienie z niej korzystających z usług w hotelach. Po piąte – niewprowadzanie ograniczeń w środkach transportu.

CZYTAJ TEŻ: Włochy: 9 miliardów euro na odbudowę turystyki

Liga zgłasza te propozycje broniąc branży turystycznej, którą w środku sezonu letniego zaskoczyły przepisy rządu. Już od piątku goście lokali gastronomicznych (w pomieszczeniach), kin, basenów, siłowni, parków rozrywki i targów muszą legitymować się unijnymi certyfikatami covidowymi.

Włoski portal www.quotidiano.net cytuje radnego ds. turystyki w regionie Emilii-Romania Andreę Corsiniego, którego poprosił o komentarz. – Pięć punktów ministra Garavaglii jest bardzo dobrych, ale to nie wystarczy. Musimy, jeśli naprawdę chcemy zapewnić ponowne uruchomienie sektora, który najbardziej ucierpiał w wyniku pandemii konieczne dodać kolejny – zniesienie kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają z zagranicy na targi, imprezy kulturalne, turystyczne i sportowe i posiadają certyfikat – mówi Corisni.

– Jeśli nalegamy na kwarantannę nawet dla tych z zagranicy, którzy chcą przyjechać do naszego kraju i mają „zielony certyfikat” naprawdę narażamy się na poważne ryzyko zamknięcia, i to nie tylko w tym sezonie, ważnych wydarzeń wspierających gospodarkę regionów – dodaje radny.

ZOBACZ TEŻ: Betlej: Szczepienia idą słabo, mogą być potrzebne kolejne obostrzenia

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy