Zaskakujący pomysł na fotele w samolocie. „To krępujące”

Fot. Heinkel Group / Facebook

Firma Heinkel zaprezentowała nowy układ foteli w samolocie, w którym cztery osoby siedzą do siebie twarzą w twarz. Pomysł wywołał silne reakcje internautów, którzy nazwali go niezwykle krępującym.

Projekt o nazwie „flex lounge” zgłosiła niemiecka grupa Heinkel na popularny konkurs Crystal Cabin Awards, który ma wyłaniać innowacyjne rozwiązania dla branży lotniczej. Pomysł wywołał skrajne emocje, a nawet przerażenie u wielu internautów.

Dlaczego? Cztery fotele w dwóch następujących po sobie rzędach są odwrócone do siebie, tak że pasażerowie siedzą twarzą w twarz z osobami przed sobą. Jak w niektórych wagonach kolejowych tyle że „flex lounge” nie zakłada istnienia żadnego stolika między podróżnymi, a odległość między nimi jest jeszcze bardziej ograniczona. Widać to na opublikowanej przez Heinkela na Facebooku wizualizacji, na której pasażerowie usytuowani vis-a-vis stykają się nogami.

Heinkel twierdzi, że to świetny pomysł dla rodzin i grup przyjaciół i uspokaja, że rozwiązanie nie wywołuje żadnego zagrożenia. Fotele pasażerów z pierwszego rzędu są bowiem obrotowe i podczas startu i lądowania pasażerowie siedzą przodem do kierunku lotu. Dopiero po zgaszeniu sygnalizacji zapięcia pasów można poprosić personel pokładowy o obrócenie przednich siedzeń.

CZYTAJ TAKŻE: Odmówiono im lotu klasą biznesową. Były „zbyt duże”

Zastosowanie układu foteli jest więc dobrowolne i nie przeczy zasadom bezpieczeństwa. „Flex lounge” został szybko okrzyknięty najbardziej krępującym układem foteli w samolocie i wiele osób wyraziło przerażenie wizją, że mieliby spędzić kilka godzin podróży twarzą w twarz z innym pasażerem, nawet swoim znajomym

„Choć projekt z technicznego punktu widzenia dostosowuje się do układu normalnych foteli w klasie ekonomicznej, to sam pomysł czterech osób siedzących na wprost siebie godzinami w ograniczonej przestrzeni (niezależnie od relacji między nimi) wywołuje u mnie odruch obrony bądź ucieczki” – skomentował pisarz Louis Hanson dla portalu „Pedestrian”.

Zdaniem innych internautów to świetny pomysł, ponieważ może zagwarantować trochę prywatności rodzinie, większy komfort podróży z dzieckiem czy umilić czas gronom znajomych.

Mogą Ci się również spodobać

Tragiczny finał wycieczki do kasyna

Co najmniej 4 osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych w rezultacie staranowania we wtorek ...

Maroko: Dużo więcej miejsc dla Polaków

Na przyszły rok zapotrzebowanie na Maroko ze strony największych polskich touroperatorów jest tak duże, ...

Hotelarze: Nad Bałtykiem zapowiada się dobry sezon

Zapowiada się kolejny bardzo dobry sezon – mówią hotelarze nad morzem. Zaczął się wcześnie, ...

Wrocławskie lotnisko z 22-procentowym wzrostem

Ponad 315 tysięcy pasażerów skorzystało w lipcu z portu lotniczego we Wrocławiu. To o ...

UIA na jednym bilecie z Air India

Od 6 maja pasażerowie Ukraine International Airlines i Air India będą mogli na jednym ...

Wizz Air tworzy linię lotniczą w Abu Zabi

Wizz Air zamierza stworzyć nowego przewoźnika z siedzibą w Abu Zabi. Linia powstanie we ...