Lufthansa rezygnuje ze współpracy z Condorem

Fot. Bloomberg

Lufthansa przez miesiąc zastanawiała się, czy po przejęciu linii czarterowej Condor przez Polską Grupę Lotniczą, nadal dowozić jej pasażerów. Nie przedłużymy umowy z Condorem – zapowiedział prezes Lufthansy Harry Hohmeister.

Condor i PGL podpisały umowę 24 stycznia. — Nie zamierzamy natychmiast zrywać kontraktów. Ale kiedy już wygasną, nie będziemy ich przedłużać — mówi Hohmeister. – Oczywiście chodzi tu także o naszych pasażerów, nie możemy ich ot tak zostawić — dodał.

Dotychczas Lufthansa dowoziła z niemieckich lotnisk Condorowi pasażerów do Frankfurtu nad Menem, Monachium i Duesseldorfu, skąd startowały maszyny dalekiego zasięgu czarterowego przewoźnika. Umowa była obopólnie korzystna, ponieważ Lufthansa w ten sposób zapełniała sobie rejsy na wewnętrznych trasach niemieckich.

CZYTAJ TEŻ: Polska bliżej przejęcia Condora

Lufthansa wiosną 2019 rozważała nawet przejęcie Condora, ale ostatecznie zrezygnowała z tego, obawiając się zarzutów o zdominowanie rynku niemieckiego, zwłaszcza po tym jak przejęła część pasażerów, slotów i floty Air Berlina, który zbankrutował w październiku 2017 roku. Było wiadomo, że ani niemiecki urząd antymonopolowy (który właśnie wydał zgodę na wykupienie Condora przez PGL), ani Komisja Europejska nie zgodzą się na taką rozbudowę niemieckiego przewoźnika.

Hohmeister nie chce potwierdzić, czy zwróci się do Komisji Europejskiej, żeby oceniła ona legalność zakupu przez PGL Condora. — W każdym razie zamierzamy się bardzo dokładnie przyjrzeć tej transakcji i jestem bardzo ciekaw, co ostatecznie Bruksela będzie miała do powiedzenia na ten temat — mówił prezes Lufthansy na spotkaniu z dziennikarzami we Frankfurcie nad Menem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air nie lata do Włoch i Izraela

Z powodu objęcia całych Włoch kwarantanną Wizz Air zawiesił dziś wszystkie loty do tego ...

Pierwszy polski Motel One już przyjmuje gości

Niemiecka grupa hotelowa Motel One otworzyła swój pierwszy obiekt w Polsce – Motel One ...

Tatrzański Park Narodowy od jutra otwarty

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o udostępnieniu od 4 maja turystom wszystkich szlaków. Przypominają ...

Izba Turystyki RP bez Krakowa i Wielkopolski

Krakowska Izba Turystyki i Wielkopolska Izba Turystyki zrezygnowały z członkostwa w Izbie Turystyki RP. ...

Wirus wygonił gości z hoteli w Hiszpanii

Obłożenie hoteli w Hiszpanii zmalało w marcu do 28,9 procent – pandemia koronawirusa zmusiła ...

Betlej: Zaskakująco słaba sprzedaż wycieczek

Niechęć ludzi do wydawania pieniędzy, nieadekwatny do wzrostu PKB wzrost płac, liczenie, że w ...