United Airlines wysyłają pilotów na miesięczny urlop

Bloobmerg

Linie lotnicze United Airlines oferują swoim pilotom miesięczny urlop. Epidemia koronawirusa drastycznie ograniczyła ilość lotów i tras.

Największa amerykańska linia lotnicza oferuje swoim pilotom miesiąc wolnego na nieco obniżonym uposażeniu – informuje CNBC, powołując się na związki zawodowe. United Airlines oferowały dużo połączeń do Azji, ale musiały mocno ograniczyć ich liczbę w związku z epidemią koronawirusa.

Linie poinformowały, że odwołują spotkanie z inwestorami, zaplanowane na początek marca, po tym, jak zawiesiły wszystkie połączenia do Chin i ograniczyły loty do reszty azjatyckich lotnisk o 75 procent.

CZYTAJ TEŻ: Linie lotnicze tracą miliardy

United Airlines oferują pilotom urlop w kwietniu i zamierza im zapłacić taką stawkę, jak za 50 godzin latania, czyli o 80 godzin mniej niż zazwyczaj pracują piloci tej linii – poinformował Todd Insler, kapitan United Airlines i przewodniczący oddziału związku zawodowego Air Line Pilots Association w tej linii.

Linia lotnicza przygotowuje się do dalszego ograniczania połączeń lotniczych, w razie gdyby wirus pojawiał się w kolejnych miastach do których lata.

Według CNBC koronawirus poważnie szkodzi rynkowi lotniczemu, który w ostatnich dekadach mocno rósł. Akcje linii lotniczych mocno straciły na nowojorskiej giełdzie w wyniku paniki spowodowanej epidemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: Pustki w samolotach Singapore Airlines. Przez koronawirusa

Piloci linii American Airlines i Delta Air Lines zrzeszeni w związkach zawodowych są w trakcie negocjacji nowych stawek kontraktów. Kryzys na rynku lotniczym może zniweczyć dotychczasowe wysiłki wynegocjowania wyższych zarobków.

– Na razie sytuacja z wirusem nie ma wpływu na negocjacje – zapewnia Insler, ale przyznaje, że linie lotnicze mogą brać pod uwagę „cykle ekonomiczne i czynniki zewnętrzne”. Piloci są jednak zdeterminowani, by wynegocjować jak najlepsze kontrakty dla wszystkich zatrudnionych w obu liniach pilotów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Novaturas: Konkurencja nam niestraszna

Novaturas, największe biuro podróży na Litwie, Łotwie i Estonii, ma już gotowy prospekt. W ...

LOT tworzy nową organizację lotniczą w Europie

LOT, Turkish Airlines, Ukraine Airlines i 16 członków stowarzyszenia International Air Carrier Association (IACA) ...

Betlej: TUI nie odpuszcza niskich cen

W liczbie niskich cen wycieczek trzeci tydzień przoduje TUI Poland, przed Itaką i Coral ...

Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi

Trwają intensywne prace służb technicznych przywracających drożności linii kolejowych. Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi. ...

Włochy krajem partnerskim TT Warsaw 2018

Włochy będą krajem partnerskim największych targów turystycznych w Polsce – TT Warsaw. Oprócz nich ...

W Niemczech sprzedaż „lastów” stanęła

Mundial, a może świetna przedsprzedaż oferty letniej – powody, dla których w Niemczech sprzedaż ...