United Airlines wysyłają pilotów na miesięczny urlop

Bloobmerg

Linie lotnicze United Airlines oferują swoim pilotom miesięczny urlop. Epidemia koronawirusa drastycznie ograniczyła ilość lotów i tras.

Największa amerykańska linia lotnicza oferuje swoim pilotom miesiąc wolnego na nieco obniżonym uposażeniu – informuje CNBC, powołując się na związki zawodowe. United Airlines oferowały dużo połączeń do Azji, ale musiały mocno ograniczyć ich liczbę w związku z epidemią koronawirusa.

Linie poinformowały, że odwołują spotkanie z inwestorami, zaplanowane na początek marca, po tym, jak zawiesiły wszystkie połączenia do Chin i ograniczyły loty do reszty azjatyckich lotnisk o 75 procent.

CZYTAJ TEŻ: Linie lotnicze tracą miliardy

United Airlines oferują pilotom urlop w kwietniu i zamierza im zapłacić taką stawkę, jak za 50 godzin latania, czyli o 80 godzin mniej niż zazwyczaj pracują piloci tej linii – poinformował Todd Insler, kapitan United Airlines i przewodniczący oddziału związku zawodowego Air Line Pilots Association w tej linii.

Linia lotnicza przygotowuje się do dalszego ograniczania połączeń lotniczych, w razie gdyby wirus pojawiał się w kolejnych miastach do których lata.

Według CNBC koronawirus poważnie szkodzi rynkowi lotniczemu, który w ostatnich dekadach mocno rósł. Akcje linii lotniczych mocno straciły na nowojorskiej giełdzie w wyniku paniki spowodowanej epidemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: Pustki w samolotach Singapore Airlines. Przez koronawirusa

Piloci linii American Airlines i Delta Air Lines zrzeszeni w związkach zawodowych są w trakcie negocjacji nowych stawek kontraktów. Kryzys na rynku lotniczym może zniweczyć dotychczasowe wysiłki wynegocjowania wyższych zarobków.

– Na razie sytuacja z wirusem nie ma wpływu na negocjacje – zapewnia Insler, ale przyznaje, że linie lotnicze mogą brać pod uwagę „cykle ekonomiczne i czynniki zewnętrzne”. Piloci są jednak zdeterminowani, by wynegocjować jak najlepsze kontrakty dla wszystkich zatrudnionych w obu liniach pilotów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka wraca do gospodarki

Potwierdzają się informacje Turystyki.rp.pl, że turystyka jako dział gospodarki, znajdzie się w nowym rządzie ...

Polacy chcą CPK  i kolei dużych prędkości

Polacy uważają, że nowe lotnisko przesiadkowe jest potrzebne – wynika z badań Instytutu Badań ...

Pasażerowie wolą kanapki pakowane hermetycznie

Linie lotnicze i lotniska należą do branż najbardziej narażonych na negatywne skutki koronawirusa. Może ...

Pandemia szansą dla Enter Aira?

Wiele europejskich linii lotniczych przeżywa poważne turbulencje. Polski przewoźnik szuka w tym szansy na ...

Iran świętuje turystyczny rekord

W zeszłym roku Iran odwiedziło prawie 8 milionów turystów – o 40 procent więcej ...

W Rigopiano więcej umarłych niż żywych

Do 24 wzrosła dziś liczba ciał wydobytych spod gruzów hotelu zniszczonego przez lawinę w ...