LOT delikatnie tnie siatkę połączeń

Fot. materiały prasowe

Mniejsze zainteresowanie połączeniami lotniczymi do Włoch i do Korei Południowej z powodu rozszerzania się epidemii koronawirusa dotknęło także LOT. Przewoźnik ograniczy rejsy do tych krajów.

Wcześniej LOT zawiesił do końca marca połączenia na obydwa pekińskie lotniska – Beijing Daxing i Beijing International.

Większość rejsów do Mediolanu i Wenecji obsługiwana będzie mniejszymi samolotami typu embraer E170 i E175, a większe maszyny będą kierowane tam, gdzie popyt na podróże lotnicze nie maleje. Dodatkowo częstotliwość połączenia Warszawa – Mediolan zostanie w drugiej połowie marca zredukowana z trzech do dwóch rejsów dziennie.

Z Warszawy do Seulu przewoźnik anuluje jedynie pojedyncze rejsy. Pasażerowie, których dotyczą zmiany, informowani są o nich na bieżąco, a ich bilety zmieniane na najbliższe dostępne połączenia. Pozostałe rejsy, w tym dwa azjatyckie z siatki LOT-u, czyli do Singapuru i Tokio, mają odbywać się zgodnie z planowanym rozkładem. Z kolei połączenia z Budapesztu do Seulu LOT ogranicza z trzech do dwóch lotów tygodniowo.

Wcześniej o ograniczeniu lotów do Włoch i do Izraela informował Wizz Air.

Znacznie bardziej niż LOT ograniczyły podaż miejsc do Azji i Włoch inne linie europejskie. W tym Lufthansa, która zdecydowała się na odstawienie ponad 30 samolotów, w tym także maszyn wykonujących rejsy dalekiego zasięgu. Siatka połączeń krótkiego i średniego zasięgu niemieckiego przewoźnika zmniejszyła się o jedną czwartą.

Polskie porty lotnicze ściśle współpracują z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentami handlingowymi i ze sobą. Służby lotniskowe obserwują sytuację, stosują się do zaleceń europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia.

Jak informuje warszawskie Lotnisko Chopina, stosowne służby, w tym medyczne samego lotniska, zgodnie z zaleceniami GIS mierzą temperaturę pasażerom przylatującym z Włoch, Chin, Korei Południowej i Iranu. Całą dobę na lotnisku czuwają ratownicy medyczni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP: Hotele się zamykają, wylała się fala zwolnień

Oczekujemy od rządu zdecydowanych działań ratujących przedsiębiorstwa hotelarskie przed bankructwem, setki tysięcy pracowników przed ...

W Airbnb noclegi, wycieczki i przeloty

Krótko po uruchomieniu serwisu Trips, oferującego wycieczki i lokalne atrakcje, Airbnb rozpoczyna prace nad ...

Syndyk upadłego biura Net Holiday szuka pieniędzy u agentów

– Dostaliśmy wezwania do zapłaty od syndyka masy upadłości Net Holiday – alarmują nas ...

Grupa Rainbow miała prawie 1,5 miliarda złotych przychodów

Kierownictwo spółki Rainbow Tours SA podsumowało grudzień, a dzięki temu i cały rok 2017. ...

W 2019 roku grecka turystyka przyhamuje

Brexit, powrót Turcji, duże obciążenie podatkami i wynajem krótkoterminowy prowadzony na coraz szerszą skalę ...

Betlej: Czekają cztery miliony klientów

W Polsce istnieje rzesza ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że stać ich na wakacje ...