Air France i KLM chcą reaktywować loty z Polski

Fot. materiały prasowe

W maju francuskie i holenderskie linie lotnicze planują wznowienie połączeń z Warszawy do Paryża i Amsterdamu.

Holenderski KLM chce zacząć latać z Warszawy do Amsterdamu 3 maja, a Air France do Paryża 10 maja. Przewoźnicy nie podają na razie szczegółów dotyczących częstotliwości rejsów. Zastrzegają też, że wznowienie operacji zależy od decyzji władz państwowych o otwarciu granic i wpuszczaniu zagranicznych pasażerów. Aktualnie Grupa Air France-KLM realizuje 5-10 procent lotów ze swojej siatki połączeń.

CZYTAJ TEŻ: Austrian Airlines stopniowo wracają do latania

Obie linie wprowadziły zaostrzone normy higieniczne, które mają zapewnić lepszą ochronę podróżnym i załogom. Wśród nich znalazły się między innymi rozsadzanie pasażerów w jak największej odległości od siebie, ograniczenie serwisu pokładowego (na przykład Air France nie wydaje posiłków i napojów w rejsach krajowych i krótkich europejskich), obowiązek noszenia przez personel pokładowy masek i rękawiczek, dokładna dezynfekcja samolotów przed każdym lotem.

Nowe procedury obowiązują też na lotniskach. Na przykład w Amsterdamie podróżni muszą zachować dystans przy odprawie, wejściu i wyjściu z samolotu. W większości sklepów płacić mogą tylko kartą.

ZOBACZ TAKŻE: Linie lotnicze w kryzysie – chcą zwalniać pracowników

Niektóre kraje nakazują liniom lotniczym kontrolowanie stanu zdrowia pasażerów przed wejściem na pokład, w tym niekiedy pomiar temperatury. Aktualnie dotyczy to osób podróżujących KLM-em z Amsterdamu do Kanady, Singapuru i Korei Południowej. Dodatkowo od 17 kwietnia pasażerowie udający się do Holandii z krajów wysokiego ryzyka (jego stopień określa Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego – EASA) przed rejsem muszą wypełnić formularz kontrolny. Na podstawie odpowiedzi personel decyduje, czy wpuścić ich na pokład.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowa strategia LOT-u: Więcej portów przesiadkowych, pasażerów i pracowników

LOT pracuje nad planem rozwoju na lata 2020-2027. Wszystko wskazuje, że obecna strategia zostanie ...

Autobusem liniowym z Palmy do kurortów

Od maja z majorkańskego lotniska do głównych kurortów kursować będą autobusy liniowe. W ten ...

Fotka ze słoniem? To nie jest dobry pomysł

Prawie 80 procent słoni wykorzystywanych w wielu krajach Azji jako atrakcja turystyczna jest trzymanych ...

Znów można latać po Europie. Dokąd polecimy z Polski?

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Lichtenstein) to kierunki, do ...

Wyspy Kanaryjskie: Maseczki nawet na plaży

Po sierpniowym wzroście liczby zakażeń koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich tamtejszy rząd zaostrzył przepisy sanitarne. ...

Hotelarze odrabiają straty

Hotele w popularnych kurortach są prawie pełne. Zdecydowanie mniej gości mają obiekty w dużych miastach nastawione ...