LOT: W 2019 roku 10 milionów pasażerów, 114 milionów złotych zysku

Fot. materiały prasowe LOT

W 2019 r. LOT osiągnął rekordowy przychód ze sprzedaży w wysokości 7,37 mld złotych, o ponad miliard więcej niż rok wcześniej. Zysk z działalności podstawowej wyniósł 113,9 mln złotych.

Jak informuje spółka w komu8nikacie, w zeszłym roku LOT przewiózł na pokładach rekordową liczbę 10 milionów pasażerów i uruchomił 15 nowych połączeń. Spółka kolejny rok utrzymała rentowność, „mimo problemów z globalnym uziemieniem floty B737MAX i silnikami Rolls Royce’a w boeingach 787”.

CZYTAJ TEŻ: LOT znosi opłaty za zmiany w rezerwacjach

Jej przychody ze sprzedaży zwiększyły się z 6,19 mld zł w roku 2018 do 7,37 miliarda (wzrost o 19 procent), a zysk (EBIT) z przewozu pasażerów wyniósł 113,8 miliona złotych, podczas gdy rok wcześniej 91,9 miliona złotych (wzrost o 23,8 procent).

W 2019 r. w stosunku do 2018 r. największą dynamikę wzrostu liczby pasażerów zanotowały rejsy dalekiego zasięgu (przyrost o 30,4 procent). Na trasach krótko- i średniodystansowych przewieziono o 11,4 procent więcej pasażerów niż rok wcześniej, a w kraju o 4,7 procent. W 2019 r. zainaugurowano m.in.: trasy Warszawa – Miami, Warszawa – Delhi, Warszawa – Kolombo i Budapeszt – Seul, dzięki czemu na koniec roku w ofercie przewoźnika było ponad 120 połączeń.

-Potwierdza to, że strategia rentownego wzrostu, którą obraliśmy w 2016 roku była słuszna. Dziękuję za ciężką pracę całemu zespołowi LOT-u, a naszym pasażerom za zaufanie – mówi cytowany w komunikacie prezes LOT-u Rafał Milczarski. – Oczywiście bieżący rok jest dla nas znacznie trudniejszy. Skupiamy się teraz na optymalizacji działalności, tak by przetrwać najtrudniejszy czas dla branży lotniczej. Na szczęście nasze wyniki z lat ubiegłych dowodzą, że potrafimy pracować z zaangażowaniem i osiągać założone cele.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air poleciał z Warszawy do Billund

Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki, węgierska linia lotnicza Wizz Air, ...

W biurach podróży przedwakacyjne przeceny

Przełom maja i czerwca to dla touroperatorów trudny okres. Turyści, którzy czekają do ostatniej ...

Francja ogranicza prędkość na drogach krajowych

We Francji od dzisiaj obowiązuje ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Dozwoloną prędkość zmniejszono z ...

Repliki starożytnych dzieł, jako pamiątki z Egiptu. Dość chińskiej tandety

Turyści nie będą już zdani tylko na chińskie pamiątki z Egiptu. Będą mogli zaopatrzyć ...

TUI poszerza w Niemczech sieć sklepów franczyzowych

W zeszłym roku niemiecki TUI uruchomił nowy rodzaj salonów franczyzowych – TUI Mein Shop. ...

Piloci wypróbowali Maxy na symulatorach

Zbliża się termin ponownej certyfikacji samolotów B737 MAX, jako pierwsza powinna jej dokonać amerykańska ...