Czartery do Turcji i Tunezji znów startują z Katowic

Fot. Nelly Kamińska

Dziś pierwszy po zniesieniu zakazu lotów do Turcji i Tunezji czarter wyleci do Izmiru, jutro do Antalyi, a w niedzielę do Bodrum. Pierwsze rejsy na Dżerbę i do Monastyru odbędą się 13 sierpnia, a do Hammametu dwa tygodnie później.

Po zniesieniu pod koniec lipca przez polski rząd zakazu lotów do Turcji i Tunezji na katowickie lotnisko wrócili touroperatorzy organizujący wyjazdy do tych krajów. Jak podaje lotnisko w komunikacie, dzisiaj, 7 lipca, pierwszy czarter wystartuje do tureckiego Izmiru, jutro do Antalyi, pojutrze do Bodrum, a 13 sierpnia do Dalaman. Z kolei pierwsze czartery na tunezyjską Dżerbę i do Monastyru wylecą z Pyrzowic 13 sierpnia, a do Hammametu 27 sierpnia.

Do obu krajów latają z Katowic Itaka, Rainbow, TUI, Coral Travel i Exim Tours, a tylko do Tunezji Sun & Fun.

CZYTAJ TEŻ: Katowice: Przydałoby się więcej kierunków czarterowych

– Proces wychodzenia z największego w historii lotnictwa komunikacyjnego kryzysu będzie długi i mozolny – mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, która zarządza katowickim lotniskiem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie. – Dlatego powrót Turcji i Tunezji do siatki połączeń czarterowych lotniska Katowice Airport to bardzo dobra informacja. Turcja z wynikiem 472 tysiące podróżnych w 2019 roku była największym kierunkiem czarterowym w Pyrzowicach. Z kolei do Tunezji linie lotnicze przewiozły w minionym roku 103 tysiące pasażerów. W 2019 roku prawie 12 procent pasażerów obsłużonych w Katowicach podróżowało do tych dwóch państw – podkreśla Tomasik.

W 2019 roku lotnisko obsłużyło rekordowe 4,8 miliona podróżnych. Przed pandemią jego zarządca prognozował, że w tym roku ich liczba sięgnie 5,5 miliona, wedle aktualnych szacunków będzie ich o ponad połowę mniej niż w minionym roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EasyJet Holidays wchodzi na rynek

W Wielkiej Brytanii pojawi się nowy touroperator – easyJet Holidays. Na początek zaoferuje ponad ...

Tourasia zgłosiła niewypłacalność

Biuro podróży Tourasia, specjalizujące się w wysyłaniu klientów do Azji Południowo-Wschodniej, ogłosiło niewypłacalność. Tourasia ...

Sposób na utrzymanie klienta? Uczciwe informowanie

Wielu klientów szuka wyjazdów przez internet i nawet nie pomyśli, by zapytać o poradę ...

Więcej Grecji u Thomasa Cooka

O 40 procent wzrósł popyt na wakacje w Grecji u touroperatorów należących do Grupy ...

Grecja, Hiszpania i Chorwacja pociągnęły wynik Rainbow

Od styczna do września przychody Grupy Kapitałowej Rainbow Tours ze sprzedaży imprez turystycznych wzrosły ...

Ryanairem z Poznania do Kawali

Ryanair zainaugurował dziś letnie połączenie z Poznania do Kawali nad Morzem Egejskim w greckim ...