Włochy dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Fot. AFP

Włoski rząd wydał zgodę na organizowanie rejsów wycieczkowych. To oznacza, że pływające pod tamtejszą banderą statki Costa Cruises i Aida Cruises mogą wypłynąć w morze. Do restartu szykuje się też szwajcarski armator MSC Cruises.

Statek tego ostatniego, MSC Grandiosa ma wypłynąć już 16 sierpnia, a MSC Magnifica 29 sierpnia. Pasażerowie obu jednostek zawiną w czasie siedmiodniowego rejsu do pięciu portów we Włoszech, Grecji i na Malcie. na pokładach będą stosowane dodatkowe zasady higieny i bezpieczeństwa przeciwkoronawirusowego. Przywrócenie rejsów jest możliwe dzięki zgodzie wydanej przez Włochy, Maltę i Grecję. Z kolei wszystkie rejsy MSC Cruises realizowane ze Stanów Zjednoczonych zostały odwołane do końca października. Na taki krok zdecydowali się też inni armatorzy pływający z USA, mimo że zakaz organizacji rejsów obowiązuje tam na razie do końca września.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stany Zjednoczone dłużej bez wycieczkowców

Statki Aida Cruises pływające pod włoską banderą wypłyną z niemieckich portów we wrześniu. Pierwszy rejs, z Kilonii, zaplanowany został na 6 września, kolejne rozpoczną się w Hamburgu 12, 19 i 26 września – pasażerowie udadzą się do norweskich fiordów. Na razie z uwagi na sytuację epidemiczną w Europie nie wszystkie wycieczki zostaną wznowione – poza wymienionymi, armator wstrzymuje wszystkie pozostałe do 30 września.

Natomiast Costa Cruises nie podała jeszcze konkretnych dat wznowienia działalności, ale prezes armatora Michael Tamm mówi, cytowany przez niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, że we współpracy z władzami można zagwarantować bezpieczny restart programu.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja otwiera porty dla wycieczkowców

Wcześniej na morze wyruszył z rejsami „ekspedycyjnymi” Hurtigruten – okazało się jednak, że część załogi i pasażerów była zakażona koronawirusem. Pasażerowie musieli poddać się kwarantannie, a organizator odwołał kolejne podróże.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdańskie lotnisko wybuduje biurowce

Kompleks biurowy o powierzchni 120 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje gdańskie lotnisko, którego właścicielami są ...

Szpikowski: Czekając na CPK rozwiniemy Lotnisko Chopina

– Podejmiemy rozbudowę Lotniska Chopina, ale już tylko w ramach konkretnej funkcji lotniska przesiadkowego ...

Efe Türkel ofiarą ataku rasistowskiego

Znany menedżer turystyczny, Turek mieszkający w Polsce, został zaatakowany w warszawskim autobusie w drodze ...

Wizz Air leci na ekranach kin

Węgierska tania linia lotnicza rozpoczęła kampanię reklamową na ekranach kin w czterech europejskich krajach ...

Niemieccy touroperatorzy do klientów: Tracimy pracę

Touroperatorzy zrzeszeni w kooperatywie AER wyprodukowali spot, w którym przepełnieni emocjami tłumaczą klientom i ...

Chorwacja zadowolona z wyników turystyki u progu lata

W czerwcu do Chorwacji przyjechało 892 tysiące gości, czyli jedna trzecia tego, co w ...