(Bo) jakość plaży zależy od ceny piwa

Bloomberg

Nowa Kaledonia, włoska Liguria i japońska Okinawa – to tam znajdują się najdroższe plaże świata, wynika z analizy niemieckiego biura internetowego Travelbird

Travelbird porównał ceny produktów dostępnych na różnych plażach na całym świecie. To już trzecie badanie tego typu, choć, jak podkreślają jego autorzy, pierwszy raz pod uwagę wzięto aż 327 plaż w 90 krajach, czyli o 20 więcej niż w poprzedniej edycji. Pod lupę trafiły miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów, które zostały wytypowane na podstawie statystyk odwiedzin z lokalnych organizacji turystycznych i Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO). Analityków interesowały ceny kremu słonecznego, wody mineralnej (0,5 litra), piwa (takich firm jak Heineken, Budweiser, Becks, Guinness i Fosters – w zależności od dostępności), lodów, dania obiadowego (z deserem i napojami dla jednej osoby) i kosztów dodatkowych. Te ostatnie obejmują bilety wstępu na plażę wraz z wynajęciem leżaka i parasola przeciwsłonecznego na cały dzień. Jeśli leżaków nie ma w danym miejscu, znaczenie miał koszt wypożyczenia kosza plażowego lub hamaka. Poszczególne składowe zostały dodane i tak powstała cena całkowita, według której plaże zostały uszeregowane w rankingu.

Na pierwszym miejscu w kategorii najdroższych plaż świata znalazła się Anse Vata w Nowej Kaledonii na Południowym Pacyfiku. Tu za dzień pobytu z uwzględnieniem wymienionych świadczeń trzeba zapłacić 78,57 euro od osoby. Na drugiej pozycji uplasowała się Finale Ligure we włoskiej Ligurii z ceną 76,59 euro. Trzecie miejsce należy do Yonaha Maehama Beach w japońskiej Okinawie – 70,32 euro. Dalej uplasowała się Solanas Cagliari na Sardynii za 65,46 euro, a pierwszą piątkę zamyka Waikiki na Hawajach, gdzie dziennie trzeba wydać 64,85 euro.

W zestawieniu pojawiają się regiony popularne wśród polskich turystów. Na przykład Costa Brava i jej plaża Platja Empuriabrava z ceną 53,29 euro, Playa de Cotillo na Fuerteventurze za 50,11 euro, Cala Millor na Majorce, na której koszyk zakupów został oszacowany na 49,51 euro, czy Praia Grande Lagoa na portugalskim wybrzeżu Algarve z kosztem 45,99 euro. Ostatnie miejsce w zestawieniu zajęła plaża Cua Dai Beach w Wietnamie, gdzie wystarczy przeznaczyć na dzień 13,44 euro od osoby. W rankingu nie znalazła się żadna plaża polska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Internetowa platforma łączy agentów z hotelami

Portal Deutschland – Mein Urlaub powstał w czasie lockdownu. Łączy agentów z hotelami i ...

Najlepsze hotele na wakacje już zarezerwowane

Sprzedaż wyjazdów na lato wzrosła rok do roku o 10 procent – podaje sieć ...

Mazowsze pokazuje najlepsze produkty dla turystów

Festiwal kultury żydowskiej Warszawa Singera, Farma Iluzji, Młyn Gąsiorowo, Turniej Smaków na Zamku w ...

Lotnisko Modlin prosi o pomoc

Podwarszawskie lotnisko uważa, że może się rozwijać mimo budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tak jak ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...

Bankomaty wyjadą na plaże

W wakacje banki udostępnią klientom przenośne bankomaty w miejscowościach turystycznych PKO Bank Polski udostępni ...