(Bo) jakość plaży zależy od ceny piwa

Bloomberg

Nowa Kaledonia, włoska Liguria i japońska Okinawa – to tam znajdują się najdroższe plaże świata, wynika z analizy niemieckiego biura internetowego Travelbird

Travelbird porównał ceny produktów dostępnych na różnych plażach na całym świecie. To już trzecie badanie tego typu, choć, jak podkreślają jego autorzy, pierwszy raz pod uwagę wzięto aż 327 plaż w 90 krajach, czyli o 20 więcej niż w poprzedniej edycji. Pod lupę trafiły miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów, które zostały wytypowane na podstawie statystyk odwiedzin z lokalnych organizacji turystycznych i Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO). Analityków interesowały ceny kremu słonecznego, wody mineralnej (0,5 litra), piwa (takich firm jak Heineken, Budweiser, Becks, Guinness i Fosters – w zależności od dostępności), lodów, dania obiadowego (z deserem i napojami dla jednej osoby) i kosztów dodatkowych. Te ostatnie obejmują bilety wstępu na plażę wraz z wynajęciem leżaka i parasola przeciwsłonecznego na cały dzień. Jeśli leżaków nie ma w danym miejscu, znaczenie miał koszt wypożyczenia kosza plażowego lub hamaka. Poszczególne składowe zostały dodane i tak powstała cena całkowita, według której plaże zostały uszeregowane w rankingu.

Na pierwszym miejscu w kategorii najdroższych plaż świata znalazła się Anse Vata w Nowej Kaledonii na Południowym Pacyfiku. Tu za dzień pobytu z uwzględnieniem wymienionych świadczeń trzeba zapłacić 78,57 euro od osoby. Na drugiej pozycji uplasowała się Finale Ligure we włoskiej Ligurii z ceną 76,59 euro. Trzecie miejsce należy do Yonaha Maehama Beach w japońskiej Okinawie – 70,32 euro. Dalej uplasowała się Solanas Cagliari na Sardynii za 65,46 euro, a pierwszą piątkę zamyka Waikiki na Hawajach, gdzie dziennie trzeba wydać 64,85 euro.

W zestawieniu pojawiają się regiony popularne wśród polskich turystów. Na przykład Costa Brava i jej plaża Platja Empuriabrava z ceną 53,29 euro, Playa de Cotillo na Fuerteventurze za 50,11 euro, Cala Millor na Majorce, na której koszyk zakupów został oszacowany na 49,51 euro, czy Praia Grande Lagoa na portugalskim wybrzeżu Algarve z kosztem 45,99 euro. Ostatnie miejsce w zestawieniu zajęła plaża Cua Dai Beach w Wietnamie, gdzie wystarczy przeznaczyć na dzień 13,44 euro od osoby. W rankingu nie znalazła się żadna plaża polska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zrób sobie wirtualne krzesło – Swarzędz zaprasza na szlak meblowy

Nowo powstały Swarzędzki Szlak Meblowy upamiętnia bogate tradycje stolarskie i meblarskie miasta. Można go ...

Polscy hotelarze chcą pozbyć się plastiku

„Hotel bez plastiku” – pod tym hasłem Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zamierza nakłaniać hotelarzy ...

Rainbow proponuje zabawę w Legolandzie i podziwianie Bajkału

Dania, Austria, Słowenia, Izrael, Azerbejdżan, Stany Zjednoczone czy Kanada – do tych krajów biuro ...

Chorwacja zaprasza przez cały rok

Turystykę aktywną i młodzieżową reklamowała Chorwacja podczas zorganizowanych w Warszawie warsztatów dla branży turystycznej. ...

Polish Travel Quo Vadis zaprasza na nową stronę

Odświeżoną szatą graficzną i nowym układem strony VisitPoland.com chwali się biuro turystyki przyjazdowej Polish ...

Tajowie zapraszają na lunch ze śmiercią

Sprawdzić, czy w trumnie jest wygodnie, lub napić się czekolady o smaku śmierci, siedząc ...