Szwecja promuje się na Airbnb

youtube

Organizacja Visit Sweden jako pierwsza marka narodowa rozpoczęła współpracę z serwisem Airbnb, platformą umożliwiającą wynajem domów, mieszkań i pokoi

Jednym z elementów kampanii promującej obecność Szwecji na Airbnb jest film wideo, w którym głos przedstawiający się jako Ake, w stylu podobnym do prezentacji, w których właściciele zamieszczają wideoklipy z opisem oferowanych przez siebie domów, proponuje zwiedzanie tego kraju. Na nagraniu można usłyszeć między innymi: „Oto mój dom, w przybliżeniu 100 milionów hektarów ziemi, które należą do mnie. Cóż, dzielę się nimi z 10 milionami innych osób, ale mówię właśnie w ich imieniu.” Widokowi jezior towarzyszy komentarz „sto tysięcy basenów typu infinity”, a ujęciom wysokich klifów i zorzy polarnej opis „indywidualnie zaprojektowany apartament z tarasem zapewniającym panoramiczny widok na okolicę. We wszystkich kierunkach”.

W ramach kampanii na Airbnb zaprezentowanych jest dziewięć przykładów szwedzkich atrakcji przyrodniczych z całego kraju, ujętych w postaci typowej dla serwisu listy z opisem wyposażenia i udogodnień. Tym samym Szwecja jest pierwszym krajem w Airbnb, udostępnionym w całości jako potencjalne miejsce do wynajęcia za darmo. Jednym z oferowanych miejsc jest „przytulna polana w lesie bukowym” w regionie Skanii.

– Szwecja jest relatywnie niewielkim krajem, w którym nie znajdziemy ogromnych, charakterystycznych zabytków, takich jak wieża Eiffla czy Big Ben. Mamy natomiast ogromne bogactwo różnorodnych atrakcji przyrodniczych. Od bezludnych plaż i wysokich gór po gęste lasy, od tysięcy jezior i przepięknych archipelagów po malownicze łąki – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Agnieszka Blandzi, menedżer Visit Sweden w Polsce.

Jak przypomina, dzięki szwedzkiemu prawu zagwarantowanemu przez konstytucję (Allemansrätten – prawo publicznego dostępu), wszyscy mają możliwość swobodnego poruszania się poza utartymi szlakami. Prawo nakazuje jednak poszanowanie innych osób i przyrody – nie wolno wchodzić do prywatnych ogrodów, trzeba szanować świat zwierząt i zamykać za sobą ogrodzenia, przechodząc przez pastwiska.

– Teraz, wraz z Airbnb, Szwecja zaprasza wszystkich, by spędzili czas, korzystając z uroków pięknej, szwedzkiej natury. W samej tylko Skanii jest ponad 200 kilometrów plaż, 1180 km tras pieszych i kilkaset kilometrów świetnie przygotowanych tras rowerowych – dodaje Agnieszka Blandzi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TFG: Coś drgnęło w wycieczkach

W maju biura podróży sprzedały 80 tysięcy wycieczek. To dużo czy mało? Zależy, jak ...

Śmiercionośna lawina we Francji

Holenderski snowboardzista zginął, a dwóch zaginęło wskutek zejścia wczoraj po południu lawiny w ośrodku ...

TUI zmienia siedzibę, ale zostaje na Mokotowie

W kwietniu 2020 roku TUI Poland przeniesie swoją siedzibę o kilkaset metrów – z ...

TUI Poland monitoruje bezpieczeństwo na świecie

Biura podróży należące do Grupy TUI w Europie środkowej, w tym TUI Poland, będą ...

Ryanair redukuje loty, zbyt optymistycznie ocenił popyt

Ryanair ogłosił, że zmniejszy liczbę lotów we wrześniu i październiku o 20 procent. Decyzja ...

Samolot Japan Airlines lądował z płonącym silnikiem

Samolot należący do japońskich linii lotniczych lądował awaryjnie na lotnisku Haneda w Tokio. Na ...