Szwecja promuje się na Airbnb

youtube

Organizacja Visit Sweden jako pierwsza marka narodowa rozpoczęła współpracę z serwisem Airbnb, platformą umożliwiającą wynajem domów, mieszkań i pokoi

Jednym z elementów kampanii promującej obecność Szwecji na Airbnb jest film wideo, w którym głos przedstawiający się jako Ake, w stylu podobnym do prezentacji, w których właściciele zamieszczają wideoklipy z opisem oferowanych przez siebie domów, proponuje zwiedzanie tego kraju. Na nagraniu można usłyszeć między innymi: „Oto mój dom, w przybliżeniu 100 milionów hektarów ziemi, które należą do mnie. Cóż, dzielę się nimi z 10 milionami innych osób, ale mówię właśnie w ich imieniu.” Widokowi jezior towarzyszy komentarz „sto tysięcy basenów typu infinity”, a ujęciom wysokich klifów i zorzy polarnej opis „indywidualnie zaprojektowany apartament z tarasem zapewniającym panoramiczny widok na okolicę. We wszystkich kierunkach”.

W ramach kampanii na Airbnb zaprezentowanych jest dziewięć przykładów szwedzkich atrakcji przyrodniczych z całego kraju, ujętych w postaci typowej dla serwisu listy z opisem wyposażenia i udogodnień. Tym samym Szwecja jest pierwszym krajem w Airbnb, udostępnionym w całości jako potencjalne miejsce do wynajęcia za darmo. Jednym z oferowanych miejsc jest „przytulna polana w lesie bukowym” w regionie Skanii.

– Szwecja jest relatywnie niewielkim krajem, w którym nie znajdziemy ogromnych, charakterystycznych zabytków, takich jak wieża Eiffla czy Big Ben. Mamy natomiast ogromne bogactwo różnorodnych atrakcji przyrodniczych. Od bezludnych plaż i wysokich gór po gęste lasy, od tysięcy jezior i przepięknych archipelagów po malownicze łąki – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Agnieszka Blandzi, menedżer Visit Sweden w Polsce.

Jak przypomina, dzięki szwedzkiemu prawu zagwarantowanemu przez konstytucję (Allemansrätten – prawo publicznego dostępu), wszyscy mają możliwość swobodnego poruszania się poza utartymi szlakami. Prawo nakazuje jednak poszanowanie innych osób i przyrody – nie wolno wchodzić do prywatnych ogrodów, trzeba szanować świat zwierząt i zamykać za sobą ogrodzenia, przechodząc przez pastwiska.

– Teraz, wraz z Airbnb, Szwecja zaprasza wszystkich, by spędzili czas, korzystając z uroków pięknej, szwedzkiej natury. W samej tylko Skanii jest ponad 200 kilometrów plaż, 1180 km tras pieszych i kilkaset kilometrów świetnie przygotowanych tras rowerowych – dodaje Agnieszka Blandzi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj latem? Dlaczego nie, skoro jest taniej?

Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, tańsze bilety lotnicze i noclegi – to ...

Prawie 400 tysięcy turystów w Mucznem

Prawie 400 tysięcy osób odwiedziło istniejącą od prawie pięciu lat zagrodę aklimatyzacyjną żubrów w ...

Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Dotąd nie powstał światowy system klasyfikacji apartamentów podobny do hotelowych gwiazdek, dlatego Booking.com stworzył ...

AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez AccorInvest kontroli nad Orbisem, co było warunkiem ...

Thomas Cook: Agencie, sprzedawaj u nas jak u siebie

Thomas Cook zachęca agentów turystycznych, by wyjaśniali klientom szczegóły oferty znajdującej się na stronie ...

Najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło upadek

Nie powiodły się prowadzone cały weekend rozmowy ratunkowe Thomasa Cooka z bankami, inwestorami i ...