Skansen w Chorzowie z nową apką do zwiedzania

Materiały promocyjne

Sceny z życia górnośląskiej wsi sprzed wieku wraz z krzątającymi się po zagrodach ludźmi obejrzą na ekranach smartfonów lub tabletów zwiedzający skansen w Chorzowie. Obiekt uruchomił właśnie nową aplikację mobilną dla turystów

Aplikacja o nazwie „Skansen Chorzów” pokazuje na mapie wszystkie obiekty znajdujące się w Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Zwiedzający będą mogli zobaczyć w urządzeniach mobilnych zrekonstruowane sceny z życia wsi, archiwalne zdjęcia i informacje o eksponatach.

Aplikacja wykorzystuje tzw. rozszerzoną rzeczywistość, czyli technologię polegającą na nakładaniu na rzeczywisty obraz dodatkowych grafik. Są w niej również filmy sferyczne, czyli te nakręcone w tzw. technologii 360 stopni. Dzięki temu można „podejrzeć” chłopską rodzinę podczas jej codziennych czynności domowych.

Z myślą o najmłodszych użytkownikach aplikacji, przewidziano w niej gry terenowe. Jedna z nich polega na odnajdywaniu wirtualnych zwierząt, które rozbiegły się po terenie skansenu.

Aplikacja działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Dostępna jest dla urządzeń z systemem Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepu Google Play i AppStore. Od 2 października tablet z aplikacją będzie można również wypożyczyć przy okazji kupowania biletu wstępu do obiektu. Turyści mają do dyspozycji 15 takich urządzeń.

Aplikację stworzyła firma Itsilesia. Program powstał w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich.

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny jest położone na granicy Chorzowa i Katowic, sąsiaduje z Parkiem Śląskim i Stadionem Śląskim. Gromadzi zabytkowe drewniane domy, obiekty sakralne, gospodarcze i rzemieślniczo-przemysłowe z pięciu subregionów województwa śląskiego. Organizuje lekcje i pokazy muzealne, widowiska plenerowe i imprezy folklorystyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT-em do Kowna po biznes

W maju przyszłego roku LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Kowno. Na ...

Rainbow partnerem strategicznym Karty Dużej Rodziny

Posiadacze Karty Dużej Rodziny dostaną 2 procent rabatu na wycieczki z biurem podróży Rainbow. ...

ESky wchodzi do Rosji. Zyskuje 80 nowych linii lotniczych

Grupa eSky – lider w segmencie internetowych biur podróży w Europie Środkowej i Wschodniej ...

PPL ma umowę na budowę terminalu w Radomiu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) podpisało dzisiaj z Mirbudem umowę na budowę terminalu Portu ...

Turystyka potrzebuje mapy bezpiecznych miejsc

System oznaczania hoteli, lotnisk i atrakcji turystycznych na świecie pod kątem zapewnianego w nich ...

Motel One – stała cena, różne wnętrza

Położenie w centrach miast, stała cena, wysmakowany wystrój i gin na 350 sposobów – ...