Nowa kolejka na dachu Niemiec

Materiały promocyjne

21 grudnia będzie miała w Niemczech miejsce inauguracja szybkiej, nowoczesnej kolejki na szczyt najwyższej góry w Niemczech – Zugspitze

Jak informuje biuro prasowe inwestora, Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn, zaprojektowanie i realizacja inwestycji zajęły 6 lat, a prace często prowadzone były w skrajnie trudnych warunkach na wysokości 3000 m n.p.m.Nowa kolejka zastąpi poprzednią, którą co roku na Zugspitze dostawało się pół miliona ludzi.

Uruchomione zostaną dwie oszklone kabiny, mogące przewieźć na szczyt do 580 pasażerów na godzinę. W trakcie kursu kabiny będą mijały mierzący 127 m stalowy pylon – najwyższy na świecie, jeśli chodzi o kolej linową – pokonując na jednym odcinku największą na świecie różnicę poziomów wynoszącą 1945 metrów. Kolej przemieszczać się będzie po najdłuższym na świecie odcinku bez podpory, wynoszącym 3213 metrów.

Z wagonu obserwować można panoramę, w której zaznaczają się jezioro Eibsee, masyw Waxensteine i szczyt Alpspitze. Dzięki podgrzewanym oknom widoczność będzie lepsza, nawet przy niekorzystnej pogodzie. Z kolei z najwyższej góry Niemiec widać ponad 400 alpejskich szczytów leżących w czterech różnych państwach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair zamienia harfę na pszczołę

Ryanair zmienia w Polsce nazwę na Buzz. Buzz to dźwięk naśladujący bzyczenie pszczoły, symbolem ...

Islandia – bliżej niż myślisz

Dwa razy więcej niż rok temu Polaków przyjechało na Islandię w pierwszych miesiącach tego ...

Bramki przy Wzgórzu Świątynnym znikają

Bramki z wykrywaczami metalu umieszczone u wejść na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie zostaną usunięte ...

Będą nowe, osłonięte, kanapy na Skrzyczne

Rusza zasadnicza część modernizacji dolnego odcinka kolei linowej na Skrzyczne, najwyższej góry Beskidu Śląskiego. ...

Lufthansa przejmie linie lotnicze Thomasa Cooka?

Thomas Cook ogłosił, że rozpatruje możliwość sprzedania swoich linii lotniczych. Zainwestowaniem w nie zainteresowana ...

Dobry kwartał na lotniskach

Lotnicze przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2017 r. wzrosły o 17 procent w porównaniu ...