Expo coraz bliższe przesunięcia

Fot. Dubai Tourism

Od nowego terminu Expo w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok – głosowanie państw członkowskich zrzeszonych w Biurze Wystaw Światowych.

Biuro Wystaw Światowych w Paryżu przychyliło się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Komitetu Sterującego Expo 2020, żeby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć Wystawę Światową o rok.

Żeby uprawomocnić tę decyzję musi jeszcze odbyć się głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych, zakończy się ono najpóźniej 29 maja. Wystawa zostanie oficjalnie przesunięta, jeśli za zmianą terminu na późniejszy zagłosuje dwie trzecie państw. Wydaje się to jednak formalnością, gdyż organizacja Expo w tym roku z oczywistych względów nie ma większego sensu.

– Ta decyzja jest absolutnie zrozumiała w sytuacji pandemii koronawirusa – mówi komisarz generalny polskiej sekcji na Expo w Dubaju Adrian Malinowski. – Sami jako kraj chcemy w pełni osiągnąć cele związane z Wystawą Światową w Dubaju. Tym bardziej chcą je osiągnąć organizatorzy tego wydarzenia. Sądzę, że jako kraj będziemy głosować zgodnie z prośbą organizatorów i taka jest moja rekomendacja dla polskiego delegata przy Biurze Wystaw Światowych w Ministerstwie Rozwoju – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Dubaj zadowolony z wyników turystyki, czeka na Expo

– Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie Expo jest jedyną słuszną decyzją, pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia – mówi prezes MK Business Link, ekspertka ds. rynków bliskowschodnich Małgorzata Panek-Kasinska. – Nowy termin światowej wystawy pozwoli także emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa, całe wydarzenie może więc być jeszcze ciekawsze. Ponadto przesunięcie terminu wystawy pozwoli uczestnikom lepiej wdrożyć przygotowywane obecnie strategie ekspansji i przełożyć pomysły na działania – dodaje.

Rekomendowany nowy termin Expo w Dubaju to 1 października 2021 – 31 marca 2022 roku.

Mogą Ci się również spodobać

Travelplanet: Turcja wyprzedziła Grecję, Polska wyprzedziła Hiszpanię

Turcja, Grecja, Egipt, Bułgaria i Polska – tam najchętniej pojadą na wakacje klienci Travelplanet.pl. ...

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...

Lufthansa – miliardy w zamian za akcje i sloty

Niemcy uratują swojego przewoźnika zastrzykiem 9 miliardów euro w zamian za zrezygnowanie przez niego ...

LOT zamówił kolejne trzy duże Dreamlinery

Kolejne trzy boeingi 787-9 LOT odbierze z fabryki w Everett w 2019 roku. Będzie ...

FlixBus i PolskiBus już z jedną stroną www

Dwa miesiące po ogłoszeniu współpracy FlixBus i PolskiBus zintegrowały systemy sprzedażowe. Klienci wchodzący na ...

Nowa odmiana koronawirusa szczególnie może zaszkodzić turystyce

Błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa nowej mutacji najbardziej zagraża gastronomii, nauce w szkołach i turystyce. ...