Expo coraz bliższe przesunięcia

Fot. Dubai Tourism

Od nowego terminu Expo w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok – głosowanie państw członkowskich zrzeszonych w Biurze Wystaw Światowych.

Biuro Wystaw Światowych w Paryżu przychyliło się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Komitetu Sterującego Expo 2020, żeby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć Wystawę Światową o rok.

Żeby uprawomocnić tę decyzję musi jeszcze odbyć się głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych, zakończy się ono najpóźniej 29 maja. Wystawa zostanie oficjalnie przesunięta, jeśli za zmianą terminu na późniejszy zagłosuje dwie trzecie państw. Wydaje się to jednak formalnością, gdyż organizacja Expo w tym roku z oczywistych względów nie ma większego sensu.

– Ta decyzja jest absolutnie zrozumiała w sytuacji pandemii koronawirusa – mówi komisarz generalny polskiej sekcji na Expo w Dubaju Adrian Malinowski. – Sami jako kraj chcemy w pełni osiągnąć cele związane z Wystawą Światową w Dubaju. Tym bardziej chcą je osiągnąć organizatorzy tego wydarzenia. Sądzę, że jako kraj będziemy głosować zgodnie z prośbą organizatorów i taka jest moja rekomendacja dla polskiego delegata przy Biurze Wystaw Światowych w Ministerstwie Rozwoju – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Dubaj zadowolony z wyników turystyki, czeka na Expo

– Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie Expo jest jedyną słuszną decyzją, pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia – mówi prezes MK Business Link, ekspertka ds. rynków bliskowschodnich Małgorzata Panek-Kasinska. – Nowy termin światowej wystawy pozwoli także emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa, całe wydarzenie może więc być jeszcze ciekawsze. Ponadto przesunięcie terminu wystawy pozwoli uczestnikom lepiej wdrożyć przygotowywane obecnie strategie ekspansji i przełożyć pomysły na działania – dodaje.

Rekomendowany nowy termin Expo w Dubaju to 1 października 2021 – 31 marca 2022 roku.

Mogą Ci się również spodobać

ESky wkracza do Azji

Grupa eSky rozpoczęła działalność w regionie Azji i Pacyfiku – w Singapurze, Malezji i ...

Santorini dusi się od nadmiaru turystów

Za duży tłok, za dużo śmieci, za mało wody – mówią mieszkańcy Santorini o ...

Europa uwolni Maxy w styczniu?

MAX jest bezpieczny i może wrócić do służby – mówi szef Agencji Unii Europejskiej ...

Kraków Airport pomieści więcej samolotów

Za 100 milionów złotych netto Lotnisko Kraków Airport zyska 15 nowych miejsc dla samolotów. ...

National Geographic: Malmö jak kulinarne ONZ

Malmö to jedno z najlepszych miejsc, do których warto odbyć w tym roku podróż ...

Oasis Tours zaczyna nowe życie

Marka Oasis Tours, która pięć lat temu była jedną z gwiazd polskiej turystyki, ale ...