Expo coraz bliższe przesunięcia

Fot. Dubai Tourism

Od nowego terminu Expo w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok – głosowanie państw członkowskich zrzeszonych w Biurze Wystaw Światowych.

Biuro Wystaw Światowych w Paryżu przychyliło się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Komitetu Sterującego Expo 2020, żeby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć Wystawę Światową o rok.

Żeby uprawomocnić tę decyzję musi jeszcze odbyć się głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych, zakończy się ono najpóźniej 29 maja. Wystawa zostanie oficjalnie przesunięta, jeśli za zmianą terminu na późniejszy zagłosuje dwie trzecie państw. Wydaje się to jednak formalnością, gdyż organizacja Expo w tym roku z oczywistych względów nie ma większego sensu.

– Ta decyzja jest absolutnie zrozumiała w sytuacji pandemii koronawirusa – mówi komisarz generalny polskiej sekcji na Expo w Dubaju Adrian Malinowski. – Sami jako kraj chcemy w pełni osiągnąć cele związane z Wystawą Światową w Dubaju. Tym bardziej chcą je osiągnąć organizatorzy tego wydarzenia. Sądzę, że jako kraj będziemy głosować zgodnie z prośbą organizatorów i taka jest moja rekomendacja dla polskiego delegata przy Biurze Wystaw Światowych w Ministerstwie Rozwoju – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Dubaj zadowolony z wyników turystyki, czeka na Expo

– Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie Expo jest jedyną słuszną decyzją, pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia – mówi prezes MK Business Link, ekspertka ds. rynków bliskowschodnich Małgorzata Panek-Kasinska. – Nowy termin światowej wystawy pozwoli także emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa, całe wydarzenie może więc być jeszcze ciekawsze. Ponadto przesunięcie terminu wystawy pozwoli uczestnikom lepiej wdrożyć przygotowywane obecnie strategie ekspansji i przełożyć pomysły na działania – dodaje.

Rekomendowany nowy termin Expo w Dubaju to 1 października 2021 – 31 marca 2022 roku.

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Mamy trzydzieści gorących hoteli

W lipcu rusza na Zakintos pięciogwiazdkowy hotel należącej do biura podróży Rainbow marki White ...

DER Touristik płaci więcej za klientów Cooka

O 2 procent więcej zapłaci Der Touristik agentom, którzy zarezerwują u niego wyjazd dla ...

Niemiecki TUI dopasowuje produkt do ustawy

Nie powiązane usługi turystyczne, ale impreza turystyczna w rozumieniu nowej ustawy, taki status mają ...

TUI przejmuje klientów i hotele Thomasa Cooka

– Thomas Cook był od pięciu, sześciu lat chory, a leczenie się nie powiodło. ...

Łódzkie go China, czyli region promuje się przez WeChat

„Łódzkie go China” to prawdopodobnie największy projekt promujący polski biznes w Chinach Zachodnich. Region ...

Cook rezygnuje z Wysp Zielonego Przylądka

Thomas Cook w Wielkiej Brytanii wycofuje z tegorocznej oferty letniej Wyspy Zielonego Przylądka Portal ...