Polska Grupa Caravaningowa: Bezpieczne wakacje tylko w kamperze

Fot. bezpieczniejszewakacje.pl

Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa wystartowało z akcją „Bezpieczniejsze wakacje”, która ma zachęcić turystów do podróżowania kamperem.

„Bezpieczniejsze wakacje” to akcja promocyjna Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, której celem promocja wypoczynku w kamperze i przyczepie kempingowej – stowarzyszenie informuje o niej w komunikacie prasowym. Czytamy w nim, że Europejczycy nieprędko pojawią się na lotniskach, popłyną statkami czy zgromadzą się na festiwalach. Organizując podróże, będą zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo zdrowotne.

Pomysłodawcy akcji przekonują, że caravaning to jedna z najbezpieczniejszych form podróżowania, która pozwala maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi turystami. Na wielu kempingach można go zaparkować na wydzielonej parceli o powierzchni co najmniej 80 metrów kwadratowych, z własnym ujęciem wody. Mając kamper, nie trzeba korzystać ze wspólnych sanitariatów czy kuchni.

CZYTAJ TEŻ: Turystyka w dobie wirusa? Firma z Poznania ma pomysł na kampery

W akcji #bezpieczniejszewakacje uczestniczą firmy należące do Polskiej Grupy Caravaningowej – sprzedawcy kamperów i przyczep, wypożyczalnie i kempingi, które, jak zapewnia stowarzyszenie, już dostosowały swoje obiekty do wymogów obecnej sytuacji.

Na potrzeby akcji powstała strona internetowa bezpieczniejszewakacje.pl, na której można znaleźć między innymi porady dotyczące podróżowania kamperem czy rozmowy z właścicielami kempingów, którzy opowiadają o wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa.

– Wszyscy wierzymy, że ta forma turystyki zyska na popularności w zbliżającym się sezonie wakacyjnym – mówi prezes Polskiej Grupy Caravaningowej Joanna Woźnica, cytowana w komunikacie. – Mamy nadzieje, że na koniec roku nasza branża nie będzie liczyć strat – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tischnera Office, nowa siedziba Sabre Polska

Sabre Polska ma nową siedzibę, w której będzie się rozwijać

Krakowski oddział amerykańskiej firmy Sabre tworzącej technologie dla branży turystycznej ma nową, większą siedzibę. ...

Trump sprywatyzuje amerykańską kontrolę lotów

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział prywatyzację krajowego systemu kontroli ruchu lotniczego Reforma nadzoru ruchu ...

Wypadek w Turcji – 11 zabitych narciarzy

Jedenaście osób zginęło, a 46 zostało rannych na północnym zachodzie Turcji, kiedy autokar wiozący ...

Islandzka linia lotnicza Wow Air zawiesiła loty

Islandzki przewoźnik borykający się od miesięcy z problemami finansowymi ogłosił, że zawiesza wszystkie loty. ...

Warmię i Mazury trzeba wypromować na nowo

Niektórym nasz region kojarzy się wciąż ze studentem w trampkach i z plecakiem. Dzisiaj ...

W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, ...