Polska Grupa Caravaningowa: Bezpieczne wakacje tylko w kamperze

Fot. bezpieczniejszewakacje.pl

Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa wystartowało z akcją „Bezpieczniejsze wakacje”, która ma zachęcić turystów do podróżowania kamperem.

„Bezpieczniejsze wakacje” to akcja promocyjna Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, której celem promocja wypoczynku w kamperze i przyczepie kempingowej – stowarzyszenie informuje o niej w komunikacie prasowym. Czytamy w nim, że Europejczycy nieprędko pojawią się na lotniskach, popłyną statkami czy zgromadzą się na festiwalach. Organizując podróże, będą zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo zdrowotne.

Pomysłodawcy akcji przekonują, że caravaning to jedna z najbezpieczniejszych form podróżowania, która pozwala maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi turystami. Na wielu kempingach można go zaparkować na wydzielonej parceli o powierzchni co najmniej 80 metrów kwadratowych, z własnym ujęciem wody. Mając kamper, nie trzeba korzystać ze wspólnych sanitariatów czy kuchni.

CZYTAJ TEŻ: Turystyka w dobie wirusa? Firma z Poznania ma pomysł na kampery

W akcji #bezpieczniejszewakacje uczestniczą firmy należące do Polskiej Grupy Caravaningowej – sprzedawcy kamperów i przyczep, wypożyczalnie i kempingi, które, jak zapewnia stowarzyszenie, już dostosowały swoje obiekty do wymogów obecnej sytuacji.

Na potrzeby akcji powstała strona internetowa bezpieczniejszewakacje.pl, na której można znaleźć między innymi porady dotyczące podróżowania kamperem czy rozmowy z właścicielami kempingów, którzy opowiadają o wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa.

– Wszyscy wierzymy, że ta forma turystyki zyska na popularności w zbliżającym się sezonie wakacyjnym – mówi prezes Polskiej Grupy Caravaningowej Joanna Woźnica, cytowana w komunikacie. – Mamy nadzieje, że na koniec roku nasza branża nie będzie liczyć strat – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zakaz lotów – wśród nowych kierunków Maroko i Albania

Albania, Bośnia i Hercegowina, Honduras, Nepal i Maroko dołączyły do kierunków zakazanych w najnowszym ...

Poznań chce mieć park kulturowy na starówce

Powołania Parku Kulturowego Stare Miasto chce poznański samorząd. Jak przekonuje, dzięki niemu lepiej chroniony ...

Thomas Cook do agentów: Nie bójcie się nas sprzedawać

Słabe wyniki Thomasa Cooka z pierwszego półrocza spowodowały, że agenci zaczęli się martwić o ...

Traveldata: Ferie w Maroku, na Malcie i w Egipcie dużo droższe

Ostatni tydzień przyniósł niewielkie obniżki cen wyjazdów z biurami podróży na ferie zimowe, ale ...

Ryanair zainteresowany przejęciem Alitalii

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair złożyły niewiążącą ofertę kupienia deficytowego narodowego przewoźnika włoskiego Alitalia ...

Turystyka najlepsza w obsłudze klientów

Branża turystyczna znalazła się na pierwszym miejscu rankingu satysfakcji klientów sektora usług. 9 na ...