Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Arkadiusz Opoń przeprowadzi się na nowe stanowisko z Rzeszowa do Warszawy. Fot. archiwum prywatne

Arkadiusz Opoń z Podkarpacia zostanie zastępcą prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka. Rada POT, której był dzisiaj przedstawiony, nie zaopiniowała pozytywnie jego kandydatury.

Jak się dowiadujemy od uczestników narady, Arkadiusz Opoń nie zrobił na nich dobrego wrażenia. Według naszych rozmówców, słabo się orientował w systemie promocji turystycznej opartej na podziale: POT, ROT i LOT. Podobnie w kwestii planowanych przez rząd bonów turystycznych. – Był nieprzygotowany, mówił niewiele, chociaż zadeklarował, że szybko się uczy nowych rzeczy – relacjonuje nam anonimowo uczestnik spotkania.

Ostatecznie za pozytywną opinią zagłosowało trzech członków Rady, trzech było jej przeciwnych, a czterech wstrzymało się od głosu. Opinia Rady nie jest jednak wiążąca, prezes POT ma prawo powołać kandydata na swojego zastępcę, nawet gdyby była negatywna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezes POT szuka zastępcy

Kandydat na zastępcę prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Arkadiusz Opoń pochodzi z Podkarpacia. Jest zastępcą dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Jest też dyrektorem regionalnym Instytutu Myśli Schumana na Podkarpaciu – podaje w swoim życiorysie na portalu Goldenline.

Opoń ukończył Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, kierunek stosunki międzynarodowe „o specjalizacji bezpieczeństwo międzynarodowe, regionalne i globalne oraz biznes międzynarodowy”, a także studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi i administracji publicznej z elementami e-administracji. W latach 2010 – 2014 był radnym Krosna.

W 2016 roku partia Ryszarda Petru, Nowoczesna, umieściła Oponia na liście „Misiewczów”. Tak to opisywała „Gazeta Wyborcza” na Podkarpaciu: „Podkarpackim >>Misiewiczem<< jest również 27-letni Arkadiusz Opoń, wicedyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Opoń to były radny Krosna, w 2010 r. do rady miasta dostał się z listy PO, ale później przepisał się do Polski Razem Jarosława Gowina.

>>W trakcie wyborów prezydenckich ’15 wspierał regionalnie kampanię Andrzeja Dudy, następnie został koordynatorem gminnym PiS w Krośnie<< – dowiadujemy się ze strony misiewicze.pl. Arkadiusz Opoń wicedyrektorem w urzędzie wojewódzkim jest od marca 2016 r. >>Brak doświadczenia zawodowego poza działaniem jako radny<< – twierdzą autorzy strony”.

Opoń przeszedł procedurę ogłoszonego w styczniu przez POT konkursu, w którym pięcioosobowa komisja sprawdzała przygotowanie merytoryczne kandydatów do sprawowania stanowiska, w tym także do kierowania zespołem ludzi.

Wcześniej zastępcą Andrzejczyka była Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska, która zrezygnowała z pracy w POT z końcem października zeszłego roku. Od tamtej pory stanowisko wakowało. Prezes kierował POT-em sam, chociaż zgodnie z ustawą mógłby mieć nawet trzech zastępców.

CO TO JEST RADA POT? CZYTAJ: Zebrała się nowa Rada POT. Andrzej Kindler przewodniczącym

Mogą Ci się również spodobać

Drożeją wakacje w Barcelonie

Rząd Kataloński podniósł regionalny podatek turystyczny. Od 1 kwietnia turyści płacą w Barcelonie trzy ...

Nowy biznes miliardera – rejsy tylko dla dorosłych

Brytyjski miliarder Richard Branson nie boi się koronawirusa i rozpoczyna nowy biznes – rejsy ...

Izrael, Grecja i Cypr chcą sobie pomóc w odbudowie turystyki

Ministrowie turystyki Izraela, Grecji i Cypru rozmawiają o stworzeniu bezpiecznych stref turystycznych między ich ...

Linie znad Zatoki Perskiej dostają zadyszki

Etihad Airways i Emirates Airlines, dwie z trzech najważniejszych linii lotniczych znad Zatoki Perskiej, ...

Na Heathrow krótka przerwa w lotach przez podejrzany przedmiot

Międzynarodowe lotnisko Heathrow w Londynie na krótko zawiesiło w piątek odloty z jednego z ...

Grecos zmniejsza prowizje, agenci protestują

Biuro podróży Grecos zmienia warunki prowizyjne swoim agentom. – Dostosowujemy je do rynku – ...