Grecja wymaga od niektórych turystów negatywnych testów

Fot. AFP

Podróżni przylatujący do Grecji ze Szwecji, Belgii, Hiszpanii, Holandii i Czech muszą wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na koronawirusa – ogłosił w poniedziałek, 10 sierpnia, tamtejszy rząd.

Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem w samej Grecji i obawa przed przywleczeniem przez podróżnych kolejnych przypadków. Badanie może być zrobione najwcześniej na 72 godziny przed wyjazdem. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 17 sierpnia – donosi agencja informacyjna Reutera.

W niedzielę, 9 sierpnia, w Grecji zanotowano największą jak dotąd liczbę zakażeń – 203. Od momentu wybuchu epidemii w kraju wykryto 5623 przypadki zarażenia tym wirusem.

Reuters podaje także, że rząd zapowiedział, że te zasady będą dotyczyć także wszystkich osób przekraczających lądowe granice kraju – włączeni w nie zostaną również obywatele greccy powracający do domów.

Władze zakazały też organizowania zgromadzeń, dotyczy to też pokazów i koncertów, na których klienci nie mają przydzielonych miejsc siedzących.

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem był również powodem, dla którego władze Grecji nakazały, by restauracje i bary na Krecie, w Salonikach, na Półwyspie Chalcydyckim, na Mykonos, Paros, Santorynie, Antyparos, Zakintos i Kos były między 11 a 23 sierpnia zamknięte od godziny 24 do 7 rano.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Q Hotele w szeregach IGHP

Sieć hoteli Q Hotel przystąpiła do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. W sumie organizacja skupia ...

LOT-em z Mazur do Krakowa przez cały rok

Wedle pierwotnego planu LOT miał latać z mazurskiego lotniska w Szymanach do Krakowa od ...

Siedem razy więcej turystów na granicy z Białorusią

Siedmiokrotnie zwiększył się ruch turystyczny na polsko-białoruskim przejściu granicznym na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja. Od ...

ITB – agent turystyczny może tu dużo zyskać

– Berlińskie targi to dla nas miejsce zdobywania informacji, nowych kontaktów i inspiracji – ...

LOT: Do Dubrownika cały rok

LOT zdecydował o utrzymaniu połączenia do Dubrownika także w sezonie zimowym. Przewoźnik ma w ...

Angela Merkel: Odradzamy wszelkie wyjazdy krajowe i zagraniczne

Odradzamy podróże po kraju i za granicę, które nie są niezbędne – mówiła kanclerz ...