Ponad 100 tysięcy turystów pojechało do Egiptu

Fot. AFP

Białoruś, Ukraina, Szwajcaria, Węgry i Serbia to kraje, z których do Egiptu przylecieli turyści po przywróceniu lotów. W sumie było ich ponad 100 tysięcy.

Rząd Egiptu przywrócił loty do kurortów turystycznych 1 lipca. Od tego czasu do 19 sierpnia do Hurghady i Szarm el-Szejk przyleciało ponad 100 tysięcy turystów – donosi dziennik „Daily News Egypt”. Mowa o gościach z Białorusi, Ukrainy, Szwajcarii, Węgier i Serbii.

CZYTAJ TEŻ: Egipt wycofa się z obowiązkowych testów dla turystów?

Jak podkreśla w oświadczeniu prasowym minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Khaled Al-Anani, Synaj Południowy, Prowincja Morza Czerwonego i region Matruh nad Morzem Śródziemnym zostały otwarte dla gości zagranicznych w lipcu w ramach pierwszego etapu przywracania ruchu turystycznego.

W wymienionych prowincjach gęstość zaludnienia jest niewielka, a liczba zakażeń koronawirusem najmniejsza w Egipcie. Resort podkreśla, że żadna z osób, które ostatnio odwiedziły Egipt, nie zgłosiła po powrocie do domu zarażenia patogenem. Przypadków zachorowań nie ma także wśród gości, którzy obecnie przebywają w Egipcie. To zdaniem ministerstwa potwierdza, że działania zapobiegawcze podjęte w walce z pandemią sprawdzają się.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy boją się latać do Azji z powodu koronawirusa

W styczniu liczba rezerwacji lotów z Polski do Chin spadła o 30 procent – ...

Wizz Air poleci z Wrocławia do Rejkiawiku

Począwszy od 31 maja, w środy i w niedziele, Wizz Air będzie latał między ...

UE – nie ma zgody na wspólne zasady podróżowania

Czerwony, żółty i zielony – takimi kolorami będą oznaczone regiony Europy, w zależności od ...

Rainbow: Jeszcze w lutym lecimy do Fudżajry

Biuro podróży Rainbow wprowadza do zimowej oferty Fudżajrę. Do tego kurortu nad Oceanem Indyjskim ...

Turystyka pielgrzymkowa jako biznes

Prezentacje miejsc kultu i szlaków religijnych pielgrzymek, spotkania i rozmowy handlowe towarzyszyły zakończonemu w ...

Lufthansa zachęca do grupowych rezerwacji

Lufthansa Group rozwija Book-a-Group – zintegrowaną platformę do rezerwacji grupowych połączeń Austrian Airlines, Lufthansy ...