W przyszłym roku Bułgaria liczy na Bułgarów

Fot. Pixabay

W przyszłorocznym sezonie turystycznym Bułgaria mocniej skupi się na turystach krajowych – zapowiada minister turystyki i dodaje, że rynek wewnętrzny przez wiele lat był niedoceniany.

Wicepremier i minister turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa zapowiada, że już we wrześniu prace rozpocznie rada, która pod jej nadzorem ma przygotować plan działania na przyszły rok – informuje resort turystyki na swojej stronie internetowej. Radę tworzyć mają eksperci reprezentujący branżę turystyczną, środowisko naukowe i Narodowe Stowarzyszenie Gmin.

W 2021 roku ministerstwo chce się mocniej skupić na klientach krajowych, ponieważ nadal mogą pojawiać się ograniczenia dotyczące podróży. Minister Nikolowa uważa też, że rynek wewnętrzny był przez lata niedoceniany.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria dopłaci do czarterów

Jednocześnie kraj nadal liczy na gości zagranicznych. W początkach września minister odbyła rozmowę telefoniczną z członkiem zarządu Grupy TUI Thomasem Elerbeckiem na temat wyzwań, przed jakimi stoi branża w związku z pandemią koronawirusa. Nikolowa rozmawiała też z szefem resortu zdrowia Czech Adamem Vojtěchem – od początku września tamtejsi turyści mogą przyjeżdżać do Bułgarii bez konieczności odbywania kwarantanny i poddawania się testom na koronawirusa.

Minister spotkała się też z przedstawicielami rosyjskiej branży turystycznej w czasie wizyty w Moskwie, gdzie podkreślała, że Rosja jest jednym z priorytetowych dla Bułgarii rynków, a celem jest pozyskiwanie rosyjskich gości nie tylko latem, ale przez cały rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Białoruś bez wizy za 700 euro na 5 dni

Średnio 700 euro kosztują 5-dniowe wycieczki opracowane przez białoruską organizację turystyczną Belarustourist dla turystów, ...

Prezes Condora Ralf Teckentrup i prezes LOT-u Rafał Milczarski

Lufthansa rozważa skargę do Brukseli przeciw LOT-owi

Lufthansa planuje zerwanie współpracy z Condorem i skargę w sprawie pomocy publicznej dla LOT-u ...

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji rusza z MBA

Międzynarodowe studia turystyki i rekreacji uruchomi Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Zajęcia ...

DRV: Agentów czekają cztery metry zmian

Ponad cztery metry długości ma dokument, w którym Niemiecki Związek Turystyczny za pomocą grafik ...

Ruszył superszybki pociąg z Hongkongu do Chin. Historyczny moment

Z hongkońskiego dworca nad zatoką odjechał 22 września do Chin pierwszy superszybki pociąg zaczynając ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...