POT przeszkoli pilotów wycieczek po Polsce

Fot. materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla profesjonalnych pilotów.

Przez pandemię grupa zawodowa pilotów wycieczek bardzo ucierpiała – czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej. Zamknięcie granic uniemożliwiło pracę tym, którzy specjalizują się w wyjazdach zagranicznych. Jednocześnie wzrosło zapotrzebowanie na pilotów wycieczek krajowych.

– W czasie pandemii w wielu krajach, także w Polsce, na znaczeniu zyskała turystyka krajowa, dlatego Polska Organizacja Turystyczna chce pomóc przebranżowić się pilotom wycieczek zagranicznych i zapoznać ich z ofertą turystyczną kraju. Zachęcam wszystkich do udziału w bezpłatnym kursie – mówi pełniąca obowiązki prezesa POT Anna Salamończyk-Mochel, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Blogerze, podpowiedz, jak wykorzystać bon turystyczny

Kurs, który współorganizuje firma Kadry Turystyki, rozpocznie się 30 października i potrwa do 13 grudnia. Złożą się na niego 64 godziny zajęć online, które będą odbywać się w piątki w godzinach 18-20 oraz w soboty i niedziele od 9 do 13 przez platformę webinarowa ClickMeeeting.

Program kursu obejmuje między innymi prezentacje 16 polskich województw i ich atrakcji turystycznych, tradycji i kulinariów, rady i wskazówki dotyczące technicznej strony pilotażu (parkingi, toalety itp.), a także sesje pytań i odpowiedzi. Zajęcia poprowadzą przewodnicy turystyczni z doświadczeniem w pracy w danym województwie. Wiedza zdobyta na kursie ma realnie zwiększyć kompetencje pilotów i sprawić, by byli oni bardziej konkurencyjni na rynku pracy – zachęca POT.

Aby móc przystąpić do szkolenia, trzeba przedstawić jeden z trzech dokumentów: legitymację pilota wycieczek (wydawaną przez urzędy marszałkowskie do końca 2013 roku), dokument poświadczający ukończenie kursu pilota wycieczek lub dokument od organizatora turystyki poświadczający pracę w zawodzie pilota wycieczek (certyfikat kwalifikacji rynkowej „Pilotowanie imprez turystycznych”).

Uczestnicy, po osiągnięciu minimum 75 procent frekwencji i zdaniu testu końcowego na poziomie 60 procent, dostaną certyfikat potwierdzający zdobycie rozszerzonej wiedzy i kompetencji w zakresie prowadzenia wycieczek krajowych.

Więcej informacji na stronie https://kurs.kadryturystyki.pl/pot.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezentację wyników branży poprowadził prezes Traveldaty Andrzej Betlej

Traveldata: Rekordowy rok biur podróży

W tym roku biura podróży zanotują rekordowe wyniki. Obsłużą 3,2 miliona klientów wyjeżdżających za ...

Seszele: Szlaban na statki wycieczkowe

Seszele zdecydowały, że do końca 2021 roku nie chcą u siebie jakichkolwiek statków wycieczkowych. ...

Latem co piątą złotówkę wydajemy na podróże

Zbliża się lato. Jak wynika z European Summer Barometer coraz więcej pieniędzy wydajemy w ...

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

Węgierska tania linia lotnicza ogłosiła dziś uruchomienie w połowie lipca nowego połączenia ze stolicy ...

Kolej chce ograniczyć straty – przywraca zawieszone połączenia

Wraz z luzowaniem obostrzeń w gospodarce do odmrażania rynku zablokowanego przez epidemię szykuje się ...

Ryanair w pakietach Neckermanna

Od dziś w Neckermannie można składać pakiety dynamiczne, korzystając z siatki połączeń Ryanaira To ...