Niemcy: Prawdziwe podróże wrócą na Zielone Świątki

Fot. Bloomberg

Tak naprawdę turystycznie będzie można zacząć wyjeżdżać dopiero od Zielonych Świątek, twierdzi Thomas Bareiß, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w niemieckim rządzie. Na Wielkanoc będzie to jeszcze utrudnione.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialny za turystykę Thomas Bareiß, twierdzi, że turystyczne wyjazdy wielkanocne będą w tym roku jeszcze ograniczone przez pandemię koronawirusa. – Uważam, że w ciągu następnych dwóch, trzech miesięcy trudno będzie wyobrazić sobie prawdziwe podróżowanie – mówi cytowany przez „Business Insider”. Gazeta przytacza wypowiedź ministra w swoim elektronicznym wydaniu, powołując się na stacje telewizyjne RTL i ntv.

CZYTAJ TEŻ: Traveldata: Słabnie nadzieja biur podróży na wiosenny powrót turystów

– Lepiej będzie w Zielone Świątki. Mam nadzieję, że latem będzie już można wyjeżdżać więcej – dodaje minister. Pierwsze ferie przypadające na okres zielonoświątkowy zaczynają się 10 maja w Saksonii-Anhalt.

Bareiß uważa, że w lecie Niemcy będą mogli jeździć nie tylko po swoim własnym kraju, ale też wypoczywać w tych dalekich. Wiele zależy od postępów w szczepieniach, chociaż rząd nie chce dzielić podróżnych na tych zaszczepionych i nie zaszczepionych.

Na razie gabinet Angeli Merkel planuje zaostrzenie zasad wjazdu dla osób powracających z regionów uznanych za szczególnie ryzykowne w kontekście zagrożenia koronawirusem. Decyzja może zapaść w środę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turystyka w pandemii – które kraje straciły najwięcej?

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, wjeżdżający z krajów czy regionów, w których w ostatnich siedmiu dniach zanotowano ponad 50 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, muszą poddać się izolacji. Dodatkowym środkiem w walce z pandemią ma być obowiązkowy test dla przyjeżdżających z miejsc, w których notuje się ponad 200 nowych zarażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia.

Bareiß zapowiada też, że dla regionów, w których występują szczególnie groźne mutacje wirusa, jak na przykład Wielkiej Brytanii czy RPA, obecne wyjątki dla podróżnych mają być mocno ograniczone.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Cypr tylko z przepustką Cyprus Flight Pass

Wszyscy turyści udający się na Cypr muszą wypełnić deklarację Cyprus Flight Pass, a ci ...

Piloci BA odwołują strajk, zapowiadają go w Embraerze

Piloci British Airways odwołali strajk zapowiedziany na 27 września. Chcą rozmawiać z dyrekcją linii. ...

Białowieska branża turystyczna przeciw zakazowi wstępu do lasu

Z powodu zagrożenia, które mogą stanowić martwe drzewa obowiązuje zakaz wstępu do lasu w ...

Air France do pilotów: Latajmy taniej

Air France chce otworzyć własną tanią linię lotniczą. Potrzebuje jednak do tego zgody pilotów ...

Hiszpania – nawet na plaży trzeba będzie zachować odległość

W Hiszpanii turystyka odrodzi się później niż pozostałe sektory gospodarki, twierdzi minister turystyki Reyes ...

Schmetterling: Minimum 11 procent prowizji

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych, Schmetterling, uważa, że należy walczyć z ciągłym obniżaniem prowizji ...