Niemcy: Prawdziwe podróże wrócą na Zielone Świątki

Fot. Bloomberg

Tak naprawdę turystycznie będzie można zacząć wyjeżdżać dopiero od Zielonych Świątek, twierdzi Thomas Bareiß, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w niemieckim rządzie. Na Wielkanoc będzie to jeszcze utrudnione.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialny za turystykę Thomas Bareiß, twierdzi, że turystyczne wyjazdy wielkanocne będą w tym roku jeszcze ograniczone przez pandemię koronawirusa. – Uważam, że w ciągu następnych dwóch, trzech miesięcy trudno będzie wyobrazić sobie prawdziwe podróżowanie – mówi cytowany przez „Business Insider”. Gazeta przytacza wypowiedź ministra w swoim elektronicznym wydaniu, powołując się na stacje telewizyjne RTL i ntv.

CZYTAJ TEŻ: Traveldata: Słabnie nadzieja biur podróży na wiosenny powrót turystów

– Lepiej będzie w Zielone Świątki. Mam nadzieję, że latem będzie już można wyjeżdżać więcej – dodaje minister. Pierwsze ferie przypadające na okres zielonoświątkowy zaczynają się 10 maja w Saksonii-Anhalt.

Bareiß uważa, że w lecie Niemcy będą mogli jeździć nie tylko po swoim własnym kraju, ale też wypoczywać w tych dalekich. Wiele zależy od postępów w szczepieniach, chociaż rząd nie chce dzielić podróżnych na tych zaszczepionych i nie zaszczepionych.

Na razie gabinet Angeli Merkel planuje zaostrzenie zasad wjazdu dla osób powracających z regionów uznanych za szczególnie ryzykowne w kontekście zagrożenia koronawirusem. Decyzja może zapaść w środę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turystyka w pandemii – które kraje straciły najwięcej?

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, wjeżdżający z krajów czy regionów, w których w ostatnich siedmiu dniach zanotowano ponad 50 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, muszą poddać się izolacji. Dodatkowym środkiem w walce z pandemią ma być obowiązkowy test dla przyjeżdżających z miejsc, w których notuje się ponad 200 nowych zarażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia.

Bareiß zapowiada też, że dla regionów, w których występują szczególnie groźne mutacje wirusa, jak na przykład Wielkiej Brytanii czy RPA, obecne wyjątki dla podróżnych mają być mocno ograniczone.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air Transport Award dla Wizz Aira

W tegorocznej odsłonie konkursu branżowego Air Transport Awards linią lotniczą roku został węgierski Wizz ...

USA nie wpuszczą gości z Korei Północnej

Biały Dom rozszerzył do 8 listę państw, których obywatele będą objęci zakazem wjazdu na ...

Teneryfa szuka dodatkowych pieniędzy w kieszeniach turystów

Trzy euro za dzień miałby wynosić kolejny podatek turystyczny na Teneryfie. Tym razem płaciliby ...

Niemcy chcą inspirować do podróży

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) rozpoczyna kampanię promocyjną „Niemcy po prostu inspirują” (Germany simply inspiring) ...

Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, ...

Policja zamknęła Victoria Station w Londynie

Brytyjska policja zamknęła dziś rano londyński dworzec autobusowy Victoria Station i pobliskie ulice. Funkcjonariusze ...