Mauritius: Na początek zaszczepimy pracowników turystyki

Fot. Pixabay

Mauritius ma gotowy program szczepienia swoich obywateli. Pierwszeństwo mają osoby, które kontaktują się z innymi ludźmi, między innymi w branży turystycznej.

Jak donosi brytyjski portal branży turystycznej Breaking Travel News, w pierwszej grupie znajdzie się 50 tysięcy osób, z czego połowa to pracownicy firm turystycznych. Pozostali to między innymi służba zdrowia, seniorzy u ci, którzy mają problemy zdrowotne. Celem programu jest zaszczepienie 60 procent populacji, która łącznie liczy 1,3 miliona – to pozwoli osiągnąć odporność stadną.

Rząd Mauritiusa tłumaczy, że chce przywrócić ruch turystyczny. Już na początku wybuchu pandemii kraj wprowadził restrykcyjne zasady, które obejmowały zarówno kwarantannę, jak i testowanie, a branża hotelarska odgrywała ważną rolę w tym procesie – kwaterowała osoby, które musiały odczekać w izolacji.

CZYTAJ TEŻ: Air Mauritius niewypłacalny

Sytuacja na Mauritiusie jest stabilna od czerwca zeszłego roku – nie są znane przypadki nowych zakażeń. To spowodowało, że wiele osób chciało tam się przenieść na dłużej, by stamtąd pracować. Dotyczyło to także emerytów, ale też zwykłych turystów. By umożliwić takie pobyty, rząd opracował tak zwaną wizę premium, która pozwala zostać w kraju do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Stopniowo rząd ma luzować zasady wjazdu. Zgodnie z informacjami tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 1 października 2020 roku do kraju wjeżdżać mogą obywatela Mauritiusa, rezydenci, osoby, które tam pracują i turyści planujący pobyty dłuższe niż 14 dni.

Polski MSZ  resort dyplomacji dodaje, że przy wjeździe trzeba przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, który nie może być wykonany wcześniej niż na siedem dni przed przylotem. Badanie jest powtarzane w dniu przylotu, a następnie po 7 i 14 dniach. Podróżni muszą też odbyć kwarantannę w wyznaczonych hotelach. Zasady te  obowiązują do 31 marca.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Śmiercionośna lawina we Francji

Holenderski snowboardzista zginął, a dwóch zaginęło wskutek zejścia wczoraj po południu lawiny w ośrodku ...

Ryanair dokłada do letniego rozkładu cztery trasy z Polski

W sezonie letnim Ryanair uruchomi cztery nowe trasy z Polski – trzy międzynarodowe do ...

Koniec turecko-amerykańskiej wojny wizowej

Departament Stanu USA ogłosił, że całkowicie wznowi wydawanie wiz w Turcji. Tureckie władze zapewniły ...

LOT poleci ze Szczecina i Olsztyna nad Adriatyk

Od 3 lipca raz w tygodniu LOT będzie woził pasażerów ze Szczecina i Olsztyna ...

Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń ...

Podróżni z Indii, Brazylii i RPA wjadą do Polski na szczególnych zasadach

Przyjeżdżający do Polski z Indii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki będą poddani szczególnej procedurze. ...