Brytyjczycy ułatwią podróże niepełnosprawnym

Pixabay

Niepełnosprawni będą krócej czekać przy drzwiach samolotu, szybciej będzie im też podstawiany wózek inwalidzki – zapewniają brytyjscy politycy zajmujący się poprawą warunków podróży osób ze specjalnymi potrzebami

Rząd w Wielkiej Brytanii dostrzega problemy niepełnosprawnych turystów – informuje BBC na swojej stronie internetowej. Kwestia podróżnych ze specjalnymi potrzebami stała się głośna za sprawą przypadku Franka Gardnera z tej stacji, którego wózek został zagubiony na londyńskim lotnisku Heathrow.

Ministrowie zapowiadają, że poprawią doświadczenia niepełnosprawnych pasażerów samolotów. Wśród planowanych jest krótszy czas oczekiwania na wejście na pokład i opuszczenie go. Politycy rozmawiają też z przedstawicielami branży lotniczej o stworzeniu systemu, w ramach którego wózki inwalidzkie byłyby zabierane do luków bagażowych jako pierwsze i również w tej kolejności wydawane po przylocie. Dzięki temu pasażerowie mogliby szybciej znów z nich korzystać. Inna propozycja zakłada możliwość usunięcia niektórych foteli w samolocie tak, aby osoby niepełnosprawne mogły podróżować siedząc we własnych wózkach. Zdaniem rządzących ważne jest również stworzenie toalet dostępnych dla tych klientów linii lotniczych.

– Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by sprawić, że pasażerowie znajdą się w centrum zainteresowania branży lotniczej, a doświadczenia związane z lataniem będą pozytywne dla każdej osoby korzystającej z samolotu – mówi Baroness Sugg, minister lotnictwa. Brytyjski rząd ma przedstawić strategię dla lotnictwa w początkach 2019 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czarnogóra inwestuje w turystykę zimową

Środkowa Czarnogóra wzbogaciła się o nowy ośrodek narciarski – Kolašin 1600 Ski Centre. Jego ...

Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą ...

Europa powinna mieć wspólną politykę wobec linii lotniczych

Rząd Hiszpanii apeluje o wspólną reakcję Europy na kryzys w liniach lotniczych — mówi ...

Accor zwolni tysiąc ludzi

Grupa Accor ogłosiła, że planuje zwolnić 1000 pracowników na całym świecie. Dzięki temu zaoszczędzi ...

W biurach podróży Turcja i Egipt wypychają Hiszpanię i Portugalię

W ostatnim tygodniu sprzedaż wycieczek była wyższa niż przed rokiem o 26,2 procent. Skumulowana ...

USA – pasażer wyssany przez okno samolotu

Jedna osoba zginęła podczas awaryjnego lądowania samolotu na lotnisku w Filadelfii. Boeing linii Southwest ...