Włosi przedłużają zakaz podróżowania prawie o miesiąc

Fot. AFP

Włoski rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 6 marca i będzie obowiązywać do 6 kwietnia. W dalszym ciągu nie będzie można podróżować między regionami, ale ten zakaz potrwa do 27 marca.

W dalszym ciągu utrzymany zostaje podział kraju na strefy: czerwona to ta, w której ryzyko zakażenia się jest największe, pomarańczowa to średni poziom zagrożenia, żółta to niewielki odsetek zakażeń, a biała to wolna od covidu-19.

CZYTAJ TEŻ: Włochy – wszystkie stoki zamknięte do marca. Nagła zmiana decyzji

Ogłoszone restrykcje obowiązywać będą również w święta wielkanocne – podaje dziennik ekonomiczny „Il Sole 24 Ore” w elektronicznym wydaniu. Co prawda planowane są pewne luzowania, ale w niewielkim stopniu. Od 27 marca w strefie żółtej otworzyć się mają kina i teatry z zachowaniem reżimu sanitarnego, natomiast muzea będą działać także w weekendy – na razie można je odwiedzać jedynie w dni powszednie. Do 27 marca nie wolno podróżować między regionami, dotyczy to także miejsc znajdujących się na obszarach, w których zakażeń jest niewiele. Decyzja ta może być przedłużona do 6 kwietnia kolejnym dekretem. Zakaz nie obowiązuje w sytuacjach niezbędnych czy powrotów do miejsca zamieszkania.

W strefie żółtej można się odwiedzać w domach, ale tylko raz dziennie w godzinach od 5 rano do 22. Maksymalna liczba gości to dwoje dorosłych i dzieci poniżej 14 roku życia. Można też pojechać do drugiego domu, ale pod warunkiem, że nie znajduje się on w strefie czerwonej lub ciemnopomarańczowej (z dużym skokiem zakażeń lub z nowymi mutacjami wirusa). W żadnej nie można wyjeżdżać do takich domów ze znajomymi lub krewnymi, a podróże w celach turystycznych są zabronione.

ZOBACZ TAKŻE: Włochy – w nowym rządzie nowe ministerstwo, Ministerstwo Turystyki

Restauracje w strefie żółtej mogą być czynne tylko w ciągu dnia (do godziny 18, ale do 22 można kupować dania na wynos).

Na razie obowiązywać będzie godzina policyjna, w miejscach publicznych trzeba nosić maseczki i zachować dystans.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kopalnia srebra z turystycznym Oskarem

Polska Organizacja Turystyczna rozdała najlepszym produktom turystycznym certyfikaty, najważniejsze wyróżnienia w turystyce krajowej. Złoty ...

World Travel Show: Cztery salony, stu podróżników

Ambasada Stanów Zjednoczonych zgodziła się być partnerem targów turystycznych World Travel Show a Martyna ...

5 milionów gości w czeskich zamkach

Według danych czeskiego Narodowego Instytutu Zabytków w roku 2019 państwowe zamki i pałace w ...

Wjazd na Zanzibar dalej bez szczepień

Informacja z Niemiec była myląca – nic się nie zmieniło w kwestii wjazdu turystów ...

Awaria na dworcu Montparnasse

Francuscy i zagraniczni turyści, planujący podróż z przesiadką w Paryżu, muszą w najbliższych dniach ...

Meksyk ureguluje prawo najmu dla turystów?

W Meksyku kilku turystów zmarło w obiektach wynajmowanych przez platformy typu Airbnb, bo lokale ...