POT i MSZ wspólnie wypromują Polskę za granicą

Materiały promocyjne

Polska Organizacja Turystyczna zacieśnia współpracę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Władze resortu i organizacji podpisały porozumienie o synergii działań

W myśl nowego porozumienia, zawartego na czas nieokreślony, obie jednostki będą wspólnie działać na rzecz rozwoju i promocji polskiej turystyki, prezentacji atrakcyjności turystycznej Polski, budowy pozytywnego wizerunku naszego kraju za granicą oraz pogłębiania i upowszechniania wiedzy o Polsce.

Jak podaje POT, jednym z najważniejszych punktów porozumienia jest umożliwienie jej przedstawicielom korzystania z zasobów i przestrzeni Instytutów Polskich. Pierwsze przedstawicielstwo POT w nowej formule pojawi się na Węgrzech.

– Nawiązanie współpracy między POT a MSZ to świetna wiadomość dla polskiej turystyki. Podpisane przez nas porozumienie pozwoli na ściślejszą kooperację, wymianę doświadczeń oraz efekt synergii – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Dzięki umowie Polska Organizacja Turystyczna zwiększy swoją zagraniczną obecność na nowych rynkach, a Instytuty Polskie zyskają wsparcie w promocji polskiej kultury. Dziedzictwo kulturowe jest przecież nieodłącznym elementem polskiej oferty turystycznej – dodaje.

W ramach współpracy POT i MSZ będą wspólnie promować swoje działania na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Współpraca obejmie także stałe zaopatrywanie przez POT Instytutów Polskich i ambasad w wybrane materiały promocyjne (także w językach lokalnych) oraz organizację spotkań i imprez promocyjnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klątwa pendolino – dwa składy rozbite

Wypadek pendolino pod Modlinem jest poważnym problemem dla PKP Intercity. Z 20 pociągów tego ...

Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń ...

Expedia: Wynajmowanie mieszkań nie szkodzi hotelom

Prezes Expedii zapewnia hotelarzy, że włączenie do oferty wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych nie ...

Niemiecka turystyka ma już Centrum Kompetencji

Centrum Kompetencji Turystyki przy ministerstwie gospodarki i energii ma analizować trendy gospodarcze, technologiczne i ...

Strzelanina na dworcu w Monachium

Niemiecka policjantka oraz dwie inne osoby zostały ciężko ranne podczas strzelaniny, do której doszło ...

DRV: Nie ma powodu, by zwracać pieniądze za Egipt

Klienci, którzy kupili wycieczkę do Egiptu, nie mają prawnych podstaw, by domagać się teraz ...