Pałac szejka otwarty dla turystów

ROL

Prezydencki pałac w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich został otwarty dla turystów. Al Watan w Abu Zabi był dotąd niedostępny dla zwiedzających

Labirynty białych korytarzy, ściany wyłożone marmurami, białe kopuły i prezydenckie ogrody zostały otwarte dla publiczności. Qasr Al Watan jest najbardziej strzeżonym budynkiem w Abu Zabi. Dotąd policja nie pozwalała go nawet fotografować ciekawskim turystom.

Posiadłość znajduje się nad brzegiem Zatoki Perskiej w pobliżu znanego ze złotych pomieszczeń hotelu Emirates Palace. W czasie wycieczki zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko kolekcję bezcennych manuskryptów i rzeźb, ale także dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu dworu szejka. Działające biura prezydenckie nadal pozostaną niedostępne dla publiczności.

Prezydencka rezydencja nazywana „pałacem narodu” powstała niedawno. Otwarto ją w 2017 roku. W Sali Marmurowej o powierzchni 100 na 100 metrów przykrytej kopułą o średnicy 37 metrów oficjalnie przyjmowano już między innymi papieża Franciszka i przewodniczącego chińskiej partii komunistycznej.

Architektura Qasr Al Watan nawiązuje stylem do budowli powstających w epoce Wielkich Mogołów znanej między innymi z indyjskiego Tadź Mahal. Zwiedzający mogą między innymi zobaczyć pomieszczenie, w których odbywają się spotkania państw Rady Współpracy Państw Zatoki. Nad okrągłym stołem =zobaczą żyrandol składający się z 350 tysięcy kryształów, ważący 12 ton.

Pałac otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Na zwiedzanie z przewodnikiem najlepiej zarejestrować się na stronach internetowych. Wstęp kosztuje – w przeliczeniu – 60 złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czarnogóra od dziś otwarta dla Polaków

Rząd Czarnogóry otworzył dziś granice przed obywatelami wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. Mogą oni ...

UOKiK przeciw kantorom, turyści się skarżą

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciwko dwóm przedsiębiorcom prowadzącym kantory sprzedaży ...

Betlej: Awantura o Tuska to minus dla turystyki

Świeżość kierunku i niskie ceny mogą spowodować, że pozycja Albanii, która dogania już Chorwację ...

Betlej: Zdyscyplinowana Itaka wzorem do naśladowania

Konsekwentne utrzymywanie równowagi między popytem na wycieczki czarterowe a ich podażą, może doprowadzić biura ...

Google Flights przewidzi opóźnienia samolotów

Google Flights poinformuje, że lot się opóźni, zanim ogłosi to linia lotnicza. Wykorzysta do ...

TUI: W trzy lata potroiliśmy biznes w Polsce

W tym roku przegonimy Itakę i będziemy największym touroperatorem w Polsce. To oznacza, że ...