Pałac szejka otwarty dla turystów

ROL

Prezydencki pałac w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich został otwarty dla turystów. Al Watan w Abu Zabi był dotąd niedostępny dla zwiedzających

Labirynty białych korytarzy, ściany wyłożone marmurami, białe kopuły i prezydenckie ogrody zostały otwarte dla publiczności. Qasr Al Watan jest najbardziej strzeżonym budynkiem w Abu Zabi. Dotąd policja nie pozwalała go nawet fotografować ciekawskim turystom.

Posiadłość znajduje się nad brzegiem Zatoki Perskiej w pobliżu znanego ze złotych pomieszczeń hotelu Emirates Palace. W czasie wycieczki zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko kolekcję bezcennych manuskryptów i rzeźb, ale także dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu dworu szejka. Działające biura prezydenckie nadal pozostaną niedostępne dla publiczności.

Prezydencka rezydencja nazywana „pałacem narodu” powstała niedawno. Otwarto ją w 2017 roku. W Sali Marmurowej o powierzchni 100 na 100 metrów przykrytej kopułą o średnicy 37 metrów oficjalnie przyjmowano już między innymi papieża Franciszka i przewodniczącego chińskiej partii komunistycznej.

Architektura Qasr Al Watan nawiązuje stylem do budowli powstających w epoce Wielkich Mogołów znanej między innymi z indyjskiego Tadź Mahal. Zwiedzający mogą między innymi zobaczyć pomieszczenie, w których odbywają się spotkania państw Rady Współpracy Państw Zatoki. Nad okrągłym stołem =zobaczą żyrandol składający się z 350 tysięcy kryształów, ważący 12 ton.

Pałac otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Na zwiedzanie z przewodnikiem najlepiej zarejestrować się na stronach internetowych. Wstęp kosztuje – w przeliczeniu – 60 złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki TUI zamyka biura na lotniskach

Niemiecki TUI likwiduje wszystkie punkty obsługi na lotniskach w Niemczech. Mowa o 18 biurach, ...

Polski Bus także po ukraińsku

Serwis rezerwacyjny Polskiego Busa jest już w całości dostępny w języku ukraińskim. To odpowiedź ...

Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Sardynia, Chorwacja, Zaporoże i Oslo – te kierunki doda do swojej tegorocznej siatki połączeń ...

Dyżurne znikną z moskiewskiego metra

Z moskiewskiego metra od 1 kwietnia znikną słynne siedzące w szklanych budkach dyżurne, które ...

Turyści wciąż wolą hotel od mieszkania na dobę

Ministerstwo Sportu i Turystyki widzi konieczność uregulowania najmu krótkoterminowego. Witold Bańka, szef resortu, zadeklarował, ...

Walka z uciążliwymi pasażerami będzie łatwiejsza

1 stycznia wchodzą w życie przepisy Protokołu Montrealskiego 2014, dzięki któremu walka z agresywnymi ...